5 українських виробників освітлення, яких необхідно знати

Українські дизайнери — постійні учасники найпрестижніших виставок, і вагоме місце на цих заходах займають саме бренди, що виготовляють світильники. Розповідаємо про наш ТОП-5 виробників Made in Ukraine

Українські дизайнери — постійні учасники найпрестижніших виставок, і вагоме місце на цих заходах займають саме бренди, що виготовляють світильники. Розповідаємо про наш ТОП-5 виробників Made in Ukraine.

Бренд Noom

Дизайнери Катерина Соколова та Аркадій Вартанов

Освітлення — лише один із напрямків української компанії Noom, заснованої 2017 року дизайнеркою Катериною Соколовою в тандемі з Аркадієм Вартановим. У рамках бренду їм вдається майстерно балансувати на грані мистецтва та функціональності: кожен об’єкт від Noom є унікальним і водночас практичним. Їхні нестандартні рішення не виходять за рамки лаконічності, завдяки чому вироби Noom стають чудовим акцентом у мінімалістичному інтер’єрі традиційного спрямування та прийдуться до душі прихильникам еклектики. Освітленню від Noom властиві чисті лінії, геометричні форми та нашарування елементів.

Бренд Faina

Дизайнерка Вікторія Якуша

Відомий з 2014 року бренд Faina позиціонує себе представником живого українського дизайну, тож їхня нова колекція світла додає сили цим словам. Серія під назвою Sluhach, представлена цьогоріч під час Milan Design Week, нагадує за своєю формою казкові білосніжні створіння, що споряджені чудернацькими локаторами й прислухаються до навколишнього середовища. Текстура об’єктів також нагадує форму людського вуха — такого ефекту вдалося досягти завдяки використанню мусліну, на 100% екологічного матеріалу. Колекція виглядає логічним доповненням фантазійного світу, який створює Вікторія Якуша в рамках бренду Faina.

Бренд +kouple

Дизайнери Катерина та Денис Вахрамєєви

Лаконічні засоби освітлення — основний фокус українського бренду +kouple. Його заснувало 2014 року творче подружжя Дениса та Катерини Вахрамєєвих. Дизайнери тоді презентували дебютну колекцію Sustainable Origins, що містила декілька торшерів і підчіпних світильників. Їх стиль був утилітарним і водночас вишуканим — власне, вони й надалі рухаються в такому ж напрямку. Вже у листопаді 2015 року запрацював офіційний інтернет-магазин, і з тих часів +kouple охоплює понад 40 країн із доставкою по всьому світу.

Дизайнерка Поліна Мороз

Київська мисткиня, обдарована багатьма талантами, здобула освіту архітектора в університеті Лунда у Швеції та в Національній академії мистецтв. Кілька років вона працювала за фахом в офісах Копенгагена, Нью-Йорка та Парижа (Utzon+, Karim Rashid, Ferrier Marchetti). Зараз дизайнерка живе в Парижі, де увійшла до французького художнього колективу Diamètre 15. Серед напрямків її діяльності — дизайн об’єктів для дому, які сама Поліна називає функціональною скульптурою. У своїх просторових експериментах вона досліджує чуттєвість і витонченість структурних ліній. Авторські предмети освітлення Поліни увійшли до приватних колекцій в Англії, Швейцарії, Франції та Бразилії.

Бренд Lofu

Засновник Олександр Максимов

Самобутній бренд LOFU започаткований дизайнером Олександром Максимовим та понад десять років спеціалізується саме на освітленні та колабораціях з дизайнерами. Колекція Prykrashena навіяна українським народним костюмом, в якому виразні архітектурні форми кожного елементу доповнюються прикрасами — зокрема, традиційною вишивкою, китицями, помпонами та намистинами. Колекція Prykrashena є своєрідним конструктором простих геометричних форм, що утворюють скульптурне світло композиції. Червоний ґудзик — це посилання на коралі, намиста з яких були родовими коштовностями та водночас оберегами.

Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали