10 українських брендів на світовій виставці Ambiente

Подія, яка збирає дизайнерів та виробників предметів інтер’єру  

Наприкінці січня у Франкфурті відбулася виставка Ambiente, на якій представили десять українських брендів, заснованих жінками. Це престижний захід, який збирає найкращих світових дизайнерів та виробників предметів інтерʼєру. Українки презентували свої товари в межах колективного стенда Oplich. Його мета — заявити про українських підприємців як про потужних та інноваційних гравців на ринку предметного дизайну, показати їхній потенціал та популяризувати українську культуру.

Які бренди взяли участь у виставці? Дивіться в добірці. 

Gunia Project

Бренд речей, створених на основі традиційних етнічних культур. Кожна річ поєднує в собі творче мислення, глибокий етнічний підтекст та майстерність дизайнерів. 

Завдання Gunia Project — відродити традиційні ремесла, інтегрувати українську етніку в сучасність. Для цього бренд робить етнографічні дослідження та вивчає українське народне мистецтво. 

AMAZE 

Виробник мультифункціональних керамічних виробів. Його заснувала архітекторка Анаіт Данієлян у 2022 році. Бренд прагне створювати вироби поза часом та стилем. Перша лінійка AMAZE складається з керамічних ваз чорного та білого кольорів аркоподібної форми. 

Основна мета бренду — створити предмети інтерʼєру, які можна інтегрувати у будь-який дизайн. 

Art-hall ceramics

Бренд кераміки, що «уособлює естетику повсякденного життя». Серед виробів Art-hall ceramics — чашки з дитячими кониками, цукерниці з кроликами, тарілки з автентичним розписом.

Кераміка є повністю українською: від ідеї та мотивів до сировини, з якої її роблять. У бренді кажуть, що з кожним їхнім виробом замовник отримує частину самої України.

Clayp

Студія sustainable-світильників, яку заснували у 2022 році. Зараз Clayp має три лінійки ламп — зокрема, люстр і бра, які виробляються вручну. Натхненням для бренду стала ідея єднання з природою, тому їхні вироби виконані з екологічних матеріалів — глини з додаванням рослин, паперового волокна тощо.

«Ці світильники, подібно до футуристичних шедеврів, є втіленням людської творчості», — так описують свої вироби у Clayp.

Gushka Wool

Це крафтове виробництво товарів для дому з шерсті. Сьогодні бренд власноруч створює вовняні килими, ліжники, подушки, пуфи, а також традиційний одяг.

Вироби Gushka Wool — це робота майстринь, які займаються ткацтвом, бо колись перейняли це ремесло у своїх бабусь. Так Gushka Wool зберігає родинні традиції, майстерність Карпат, а ще дарує тепло людям. 

KUST ceramics

Ще один український бренд кераміки, проте з акцентом на майстер-класи та воркшопи. KUST ceramics виробляють лампи, скульптури, вази та прикраси на стіну.

У бренді кажуть, що розвиток власної креативності може зробити життя кращим та яскравішим.

Litvinenko Design

Студія дизайну інтер’єрів, меблів та декору. Проєкт поєднує індустріальне виробництво та крафтові техніки: столярство, керамічну майстерність тощо.

Litvinenko Design використовує прості натуральні матеріали й перетворює їх на витончені вироби. Це дозволяє створити дизайн, який буде актуальним у будь-який час.

Shishka Project

Ком’юніті виробників предметів інтер’єру. Їхня мета — популяризувати предметний дизайн, який поєднує мистецтво, творчий процес та функціональність.

Серед виробів Shishka Project — дивани, крісла, столи та стільчики, світильники, пуфи, килими й предмети декору. 

Wooden Dreams

Сімейна майстерня, яка виготовляє посуд, раковини, люстри та декор із натурального дерева. У бренді впевнені, що природа й так створює красиві речі, тому їхня задача — підкреслити це простими органічними формами виробів. 

«Ти маєш дослухатися до дерева — воно саме підкаже ідеальну форму для лампи чи вази або навіть надихне на створення скульптури», — розповідає співзасновник проєкту Віталій Пукас.

YAKUSH 

Екофрендлі-бренд посуду та текстилю. Серед товарів YAKUSH — чашки, тарілки, вази, келихи тощо, які виготовляють зі скла й кераміки. Для більшості виробів бренд використовує гутне скло. Це стародавня українська техніка, коли майстер формує скло біля скловарної печі вручну. Текстиль (скатертини, серветки) YAKUSH виготовляє з конопляної тканини. 

Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали