Пасивний дохід: чому він важливий та з чого варто почати

Колонка криптоінвесторки та співачки Марини Тендітної

Одна з потреб людини — самореалізація. Це важлива частина пазла, яка робить життя чоловіків і жінок повноцінним та щасливим. 

Звісно, гроші, великі заробітки не вирішують усіх проблем, але вони значно спрощують життя та роблять його насиченим і цікавим. Я кажу не просто про виконання своїх забаганок, а, наприклад, про можливість жити там, де хочеш і як хочеш, якісну освіту й дозвілля для дітей, можливість подбати про свій фізичний та ментальний стан і, зрештою, розвиток. 

Ми отримуємо більше можливостей завдяки високому доходу, зокрема пасивному.

Пасивний дохід для жінок — must-have

Будемо відверті — часто жінки беруть на себе відповідальність догляду за дітьми. Декрет — це втрати у фінансах. Згідно зі статистикою, у 2022 році серед тих, хто в Україні взяв відпустку з догляду за дитиною, було лише 3% чоловіків.  Як наслідок, жінка в декреті стає більш вразливою і залежною від чоловіка. Через такі ризики жінки часто відмовляються від материнства.

Тому моя головна порада жінкам: робіть усе, аби ви завжди мали пасивний дохід. Тоді не будете боятися не тільки материнства, але й загалом спокійно дивитиметесь у власне майбутнє.

Я з юного віку прагнула до фінансової незалежності. Мій перший підробіток був ще у шкільні часи на канікулах, потім — робота паралельно з навчанням в університеті. Зароблені кошти я почала інвестувати. У часи студентства, коли всі різко заговорили про криптовалюту, вирішила купити біткоїн. Його ціна тоді була за $150. І ще також купувала на невеликі суми різні альтернативні криптовалюти. Коли заробітки на крипті  зросли, одним із моїх бізнес-інтересів став девелопмент.

Що в результаті? Я мама двох маленьких дітей, можу забезпечити собі та їм найкраще життя, а ще не залежу від свого чоловіка. Усе це завдяки тому, що отримую пасивний дохід із криптовалют і нерухомості. Нерухомість — перевірена класика, тоді як криптовалюта — про новаторський підхід та інновації, за якими майбутнє. 

І так можу не тільки я. 

Уявіть, як це круто: отримувати гроші, не витрачаючи час на поїздку до офісу, мати фінансову подушку в кризових ситуаціях. Звісно, це лише за умови, якщо ви правильно налаштуєте всі процеси.

Для жінок інвестування — це відсутність ризику потрапити в економічну залежність. Їм не доведеться думати, за які гроші годувати дитину або заплатити за няню, садочок чи школу. Це про вільний час для себе.

Пасивний дохід — це ще й про високу самооцінку. Ви не будете терпіти неулюблену роботу, хамовитого боса чи токсичний колектив тільки тому, що боїтеся звільнитися і втратити кошти на проживання. Адже у вас є пасивний прибуток, який дозволить заплатити щонайменше за їжу та житло. Набридла робота, і тому хочете змінити вид діяльності — користуйтеся цією можливістю. Зазвичай нова сфера — це про невеликий заробіток на старті або й узагалі його відсутність. А якщо ви матимете «страховку» у вигляді фінансового забезпечення від вкладів та інвестицій, то не будете боятись іти в невідоме, але таке бажане та цікаве.

У що інвестувати

Криптовалюта. Тут важливо навчитися відчувати ринок. Якщо вкладетесь у саморозвиток, то криптовалюта стане безпрограшним варіантом. Зручно, бо можна починати вкладати навіть мінімальні суми.

Якщо плануєте грати в довгу, вкладіть комфортну суму в Bitcoin під час його спаду, і на якийсь час про це вкладення можна забути. Ви будете мати доступ до біткоїна ледь не в будь-якій країні світу. Його легко переносити, він подільний, ліквідний, його дешево утримувати. Ідеальний варіант вкладення для приватних інвесторів.

Ще один must-have у криптопортфелі — ефір. Ethereum є другою найпопулярнішою криптовалютою.

Ефір має широке технологічне підґрунтя, тому є привабливим для розробників і підприємців, які хочуть створювати нові технологічні рішення на базі блокчейну та власні токени. 

Ще є тисячі інших криптовалют. Перед тим, як інвестувати в кожну з них, ретельно вивчіть її особливості: волатильність, правовий статус, безпеку зберігання, ліквідність, технологічні аспекти, довгострокові перспективи та можливі ризики.

Нерухомість. Йдеться не про власне житло, а про те, яке ви можете перепродати за вищою ціною або ж здавати в оренду. Класика, але тут треба мати значний початковий капітал. Слід досконало вивчити законодавство країни, правила володіння нерухомістю, політичну та економічну ситуацію в регіоні, де ви купуєте нерухомість. Пам’ятайте, що утримання житла, нерухомості — це ще додаткові витрати, що можуть вплинути на ваш прибуток.

Акції. Через брокерські рахунки можна починати з інвестування невеликих сум, а це зручно. Проте є ризик «не вгадати» з компанією, в яку вкладаєте, тому краще на початку вкладати кошти в різні проєкти.

ETF. Це біржові фонди, які володіють різноманітними активами: акціями, облігаціями, валютою тощо. Купівлю через ETF зазвичай радять новачкам через простоту. Якщо ви мешкаєте в Україні, то вам у пригоді стануть брокерські компанії, які допоможуть отримати доступ до міжнародних ринків.

Власний бізнес. Цей вид прибутку навряд чи можна назвати пасивним доходом, тому що вся відповідальність за успіх бізнесу залежить від вас. Хоча раптом саме це ваш варіант?

З чого почати 

Займіться самоосвітою. Ніколи не інвестуйте в те, чого не розумієте. Зараз кожен, хто має доступ до інтернету, може розібратись у будь-якій цікавій сфері. Головне — читати тільки перевірені джерела від фахових людей. Але вчити матчастину перед початком інвестування обов’язково.

Або можете знайти для себе брокера. Особливо важливо перевірити його ліцензію і до яких ринків вона дає доступ. 

Пробуйте різні варіанти. Почніть вкладати суми, які вам не шкода втратити. Диверсифікуйте свій інвестиційний портфель: вкладайте хоч і невеликі суми, але в різні напрями.

Інвестуйте на перспективу. Відповідайте чесно, чого ви хочете досягти за допомогою інвестицій. Це надасть упевненості та не дозволить піддаватися паніці чи емоційно ухвалювати рішення.

Реклама

Популярні матеріали

Мурашко, Куїнджі, Костанді: яким було українське візуальне...


Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Читайте також
Популярні матеріали