Бренд GUSHKA отримав грант від технологічної компанії для поширення українських вовняних виробів світом

Відродження традиції ткацтва та вівчарства  

Майстерня вовняних виробів GUSHKA з Івано-Франківщини перемогла в навчально-грантовій програмі THINK ON. Ukraine від компанії Lenovo, отримавши 500 тисяч гривень на розвиток інновацій у виробництві. Захист бізнес-ідей та визначення переможців програми відбулися 13 березня в UNIT.City.

Instagram: @gushka.wool

Бренд GUSHKA вже близько 6 років відновлює українські традиції вівчарства та ткацтва, виготовляючи килими ручної роботи, ліжники, панно, подушки, пуфи та одяг на старовинних верстатах. Під час свого виступу директорка компанії Наталя Ставнича поділилась, що планує створити у місті Косів центр перероблення вовни, навчити ткацтва ще більше людей, а також заснувати власну грантову програму, щоб залучати молодь громади до творчості. Перший крок, необхідний для цього, — впровадження нових виробничих технологій, які допоможуть збільшити обсяг виробництва та експорт, а також створити нові робочі місця та отримати кошти для реінвестування в соціальні проєкти. Для впровадження цих технологій бренд залучає грантові кошти —  зокрема, 500 тисяч гривень від компанії Lenovo, отримані в межах THINK ON. Ukraine.

«Це був дуже потужний проєкт, один з найсильніших... Не лише в фінансовому сенсі, а й в плані якісного навчання, залучення менторів, нетворкінгу. Тут 10 фіналістів, і з трьома з них ми вже встигли обговорити ідеї колаборацій», — поділилася CEO GUSHKA Наталя Ставнича. 

У 2024 році навчально-грантова програма THINK ON. Ukraine зосередилася на підтримці інновацій в малому бізнесі. До фіналу увійшли десять підприємств з семи регіонів України: кожен з них презентував власний бізнес-проєкт, обґрунтував його реалістичність та доцільність залучення грантових коштів. За результатами виступів  журі обрало трьох переможців: GUSHKA з Івано-Франківщини, Біобаланс з Полтави та  StatusCase з Києва.

«Зі зміною бізнес-середовища ми допрацювали формат програми та передбачили ще більше можливостей для навчання та професійного нетворкінгу. Тому я впевнений, що завдяки отриманим знанням та менторству фіналісти зможуть масштабувати власні підприємства і перейти з категорії малих до середніх та великих, як цього неодноразово бажали їм члени журі», — говорить генеральний директор компанії Lenovo в Україні Тарас Джамалов, 

До складу журі входили експерти з підприємництва та інвестування Тарас Джамалов, Андрій Федорів, Лідія Пащук, Максим Заіка та Ярослав Ярославський.

Реклама

Популярні матеріали

«Аптечка першої ментальної допомоги»: картки для саморефлексії...


Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Образ дня: Ріта Ора в кутюрній сукні FROLOV у новому епізоді The...


Читайте також
Популярні матеріали