Операції з криптовалютою: як створити криптогаманець та користуватися ним

Покрокову інструкцію для новачків склав експерт Crypto Guida ANTONY SVATYK

Ті, хто вже не вперше розглядає можливість інвестувати в криптовалюту, напевне знають, що для цього потрібно створити криптогаманець. Що він собою являє, як обрати потрібний та користуватися ним, розповідаємо далі.

Де зберігати криптовалюту? Інструкція щодо вибору гаманця

Сама по собі криптовалюта ніде не зберігається — цей вислів потрібно сприймати у переносному значенні. Для доступу до управління коштами використовується пара зашифрованих ключів: приватний та публічний. Зберігання криптовалюти, по суті, гарантування безпеки цих ключів, а баланс гаманця — це різниця між сумами прийнятих та надісланих транзакцій. Щоб досягти згаданих цілей, створені різні програми та методи, про які й поговоримо.

 

Вебсайти, такі як Blockchain.com, Guarda Одразу хочемо зауважити, що цей варіант не належить до найбезпечніших через високу ймовірність фішингу та хакерських атак. З іншого боку, ним дуже зручно користуватися — він вважається максимально функціональним.

 

Десктопний гаманець, такий як Bitcoin Core, Exodus, Jaxx, Electrum Приватний ключ зберігається на пристрої користувача, тому скористатися своїми грошима можна лише з указаного пристрою. Якщо злетіла система або зламалося залізо, доступ відновлюється за допомогою спеціальної кодової seed-фрази або резервної копії.

 

Мобільний гаманець, такий як cryptoamlnode.com, weld.money Зручний для швидкого переведення коштів за допомогою смартфону або планшета. Безпека ключів така ж висока, як і в десктопних гаманців, оскільки вони зберігаються на пристрої, а не на сервері.

 

Апаратний гаманець, такий як Ledger, Trezor, Keepkey Це фізичний пристрій у вигляді флешки, що підключається до комп’ютера. Поки «флешка» відключена, вона жодним чином не з’єднується з Інтернетом і кошти перебувають у повній безпеці.

 

Де та як придбати криптовалюту

Від теорії переходимо до проблем насущних — інструкцій щодо роботи із цифровими грошима. Придбати криптовалюту можна декількома способами. Кожен має свої переваги та недоліки.

Криптовалютні обмінники Обмінних сервісів, що працюють із криптою, зараз дуже багато. Їхня суть нічим не відрізняється від обмінників, орієнтованих на фіат: користувач обирає напрямок обміну, вводить реквізити та підтверджує операцію. Обрати обмінник з найбільш вигідними курсами та комісіями допоможе відомий сервіс Exchangesumo. Його перевага ще й у тому, що туди потрапляють перевірені ресурси, тому ризик натрапити на шахраїв є мінімальним.

Криптовалютні біржі Криптовалютна біржа є майданчиком, де можна створити обліковий запис і продавати або купувати цифрові гроші. Багато майданчиків працюють з фіатом, а також надають додатковий функціонал — платформи для проведення IEO-продажів, численні графіки та інструменти для трейдингу, засоби отримання пасивного доходу та ін. Майже всі біржі вимагають верифікації особи користувачів, які бажають оперувати щодня більшими сумами. Для малих сум верифікація часто не є обов’язковою. Популярні сервіси в цій ніші: Binance, Bybit, OKX, Currency.com, Huobi, MEXC, Exmo, Kucoin

Криптогаманець Багато гаманців окрім функції зберігання надають можливість обміну валют. Це досить швидко та зручно, не потрібно окремо реєструватися на будь-яких ресурсах. Проте курс тут найчастіше завищений. Найбільш поширеними криптогаманцями вважаються Матби, Trust Wallet, Atomic Wallet.

P2P-майданчики Особливість цих платформ у тому, що тут люди безпосередньо торгують з людьми. Хтось викладає оголошення про купівлю/продаж, інші на неї відгукуються. Своєрідний OLX для криптовалют, але тут майданчик виступає гарантом укладання угоди — гроші з обох сторін блокуються доти, доки обидва користувачі не підтвердять факт перерахування. Найбільш відомим серед сайтів, що працюють за таким принципом, є LocalBitcoins.

Платіжні системи В Інтернеті працює чимало електронних платіжних систем, що дозволяють керувати фіатом, але згодом деякі з них отримали також функціонал для роботи з криптою. Так що з їхньою допомогою можна дуже легко і швидко обмінювати цифрові активи. Але потрібно врахувати, що зберігання криптовалюти в платіжній системі належить до кастодіального способу, ви не контролюєте свої ключі. Тут найчастіше звучать такі назви, як cryptoamlnode.com, kuna.io, coinbase.com, weld.money.

 

Як отримати або передати криптовалюту

Розглянемо крок за кроком процес отримання та передачі коштів на прикладі гаманця Atomic Wallet.

Щоб отримати криптовалюту:

  • Завантажте гаманець з офіційного сайту та встановіть його. Сервіс доступний як на ПК, так і на телефоні.
  • Виберіть необхідну криптовалюту серед підтримуваних.
  • Натисніть кнопку Receive.
  • Ви побачите свою поточну криптоадресу і QR-код, що відноситься до неї. Тепер для поповнення можна скопіювати цю адресу та вставити туди, звідки здійснюється переказ, а якщо проводите транзакцію з мобільного пристрою, то зручніше відсканувати QR-код. Адреса щоразу генерується заново з метою підвищення конфіденційності.

А тепер покрокова інструкція щодо передачі криптовалюти:

  • Виконайте кроки 1 та 2 з попереднього алгоритму, але цього разу замість Receive натисніть Send.
  • Вставте адресу, на яку потрібно переказати гроші, у відповідне поле.
  • Введіть суму.

 

Щоб перевірити статус криптовалютної транзакції, відвідайте сайт https://www.blockchain.com/en/explorer або ж інший блокчейн-браузер, який підтримує потрібну криптовалюту.

Щоб дізнатися, скільки часу триватиме транзакція, завітайте на сайт https://bitcoinfees.earn.com.

Ось ми і розібрали найбільш прості та доступні початківцям сервіси у криптоіндустрії. Гайда далі?

 

Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram, щоб дізнатися ще більше.

 

Контент рубрики має інформативно-освітній характер і не надає рекомендацій щодо можливих вкладень коштів.

Реклама

Популярні матеріали

6 нових серіалів січня


Найкращий подарунок собі: маленькі гаджети для великого...


«Приємно, коли люди, які можуть дозволити собі будь-яку покупку...


Читайте також
Популярні матеріали