У Мадриді відкриється масштабний проєкт, присвячений українському модернізму

Відвідувачі зможуть оглянути 70 робіт

У Музеї Тіссена-Борнеміси в Мадриді 29 листопада відкриється масштабний виставковий проєкт «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900-1930-х». В експозиції виставки — роботи, створені в Україні у перші десятиліття ХХ ст. у мистецьких напрямках від фігуративного мистецтва до футуризму; твори таких авторів, як Олександр Богомазов, Олександра Екстер, Володимир і Давид Бурлюки, Михайло Бойчук, Вiктор Пальмов, Василь Єрмилов, Анатолій Петрицький, та багатьох інших. 

Український модернізм

Проєкт має на меті нагадати на Заході про важливу частину європейського модернізму — про модернізм український. 

На виставці представлені унікальні експонати з провідних українських музеїв та державних і приватних колекцій Західної Європи (Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Австрії). Партнери виставки — Національний художній музей України та Державний музей театру, музики та кіно України. Куратори проєкту — Костянтин Акінша, Катя Денисова та Олена Кашуба-Вольвач. Одна з ініціаторок виставки — баронеса Франческа Тіссен-Борнеміса, учасниця опікунської ради Національного музею Тіссена-Борнеміси. 

Український модернізм

Проєкт створено за  підтримки Президента України Володимира Зеленського, Офісу Президента України та особистого сприяння міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали