«Найстрашніші будинки з привидами зазвичай ті, в яких привид — ти». Читаємо фрагмент нового книжкового трилера «Камінь. Ножиці. Папір»

Про те, як важливо людям не забувати, ким вони насправді є

А ви впевнені, що добре знаєте людину, з якою одружилися? Роман «Камінь. Ножиці. Папір» — моторошний трилер про те, як важливо людям не забувати, ким вони насправді є, а також про те, що кожна таємниця рано чи пізно розкриється. Це захоплива історія пари, яка прожила в шлюбі десять років. Адам Райт — сценарист, який працює над трилерами, а його дружина Амелія працює в притулку для собак.

У подружжя є традиція щороку обмінюватися подарунками, які символізують рік шлюбу, і щороку дружина пише своєму чоловікові сентиментального та чесного листа, який вона ніколи не дозволяє йому прочитати. Однак на десятий рік шлюбу в їхніх стосунках щось змінилося…

Після того як Амелія виграла поїздку в історичну каплицю на Шотландському нагір’ї, вона подумала, що це може відновити їхні стосунки. Проте чи подолають вони це випробування, якщо хтось із них бреше?

Про авторку:

Еліс Фіні — британська письменниця, яка пише у жанрі містики та трилерів. Перш ніж стати авторкою, Фіні протягом п’ятнадцяти років працювала продюсеркою і журналісткою в BBC. Еліс написала чимало бестселерів з мільйонними тиражами New York Times, які були екранізовані та перекладені більш ніж тридцятьма мовами.

Читайте уривок з книги:

Адам

«Книжки можуть бути дзеркалами для своїх власників, але людям не завжди подобається те, що вони бачать. Останні пів року були хорошими, і я відчуваю, що моє життя налагоджується. Робін знову вдома, і переробила майже кожен сантиметр будинку — так ніби Амелії тут ніколи не було.

Я дуже щасливий, що вона повернулася, як і Боб, — думаю, ми насправді ніколи не усвідомлювали, як нам її не вистачало.  Хоч я не бачу зовнішньої краси, та знаю, що моя дружина красива всередині. Ця краса дійсно має значення. Вона ніколи не зробить нічого такого, що змінить ту людину, яку я бачу, коли дивлюся на неї. "Камінь. Ножиці. Папір" нарешті завершений, і навіть те, що в титрах буде вказано "за романом Генрі Вінтера", мене не хвилює.

Мати справи зі складними авторами набагато простіше, коли вони мертві. З’ясувалося, що моя дружина така ж вправна в написанні моторошних трилерів, як був її батько. Може, це й не дивно. Найстрашніші будинки з привидами зазвичай ті, в яких привид — ти. Думаю, в житті кожного настає момент, коли тобі просто потрібно робити те, що подобається. Гонитва за мрією стає ненавмисною, ти мусиш, бо, як відомо, час скінченний. А я ганявся так довго, тож хіба не заслуговую на те, щоб зрештою наздогнати свої мрії? Мені подобається так думати. У мене найкраща робота у світі, але письменництво — тяжкий шлях до легкого життя. Якби я знав, що буду щасливий, займаючись чимось іншим, я точно змінив би роботу.

Незважаючи на все, тепер я сплю краще. Мої кошмари припинилися відтоді, як ми повернулися із Шотландії, ніби я залишив свій біль позаду. Можливо, тому, що нарешті маю якесь відчуття завершеності того, що сталося, коли я був іще хлопчиком. Я все ще щодня думаю про свою матір і те, як вона померла. І хоч кошмари припинилися, провина нікуди не зникла. Це була моя вина, і ніщо цього не змінить. Якби я вигулював свого собаку сам, як мати мене просила, вона ніколи не опинилася б на вулиці того вечора і її ніколи не збила б машина. Але тринадцятирічний я злився, спостерігаючи, як мати укладає волосся, бризкається парфумами, фарбує обличчя і загортає себе у червоне кімоно, наче безкоштовний подарунок. Вона одягала його лише тоді, коли чоловік мав прийти й залишитися в нас на ніч. Вона казала, то були друзі, але стіни нашої квартири були тонкі, як газета, а жоден з моїх друзів не видавав таких звуків, як вони».

Передзамовити книгу можна на сайті видавництва knigolove.ua.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали