10 книжок, на які варто чекати у 2024 році

Добірка від Світлани Павелецької

Класичні твори, моторошні трилери, сучасні світові бестселери — такі нові книжки з’являться цьогоріч у #книголаві. На що варто чекати? Співзасновниця видавництва Світлана Павелецька зібрала 10 книжок. 

«Американа», Чімаманда Адічі 

Прониклива історія про силу кохання, Африку та життя африканської діаспори вийде у травні.

Це соціальна сатира про расу. Події книжки розгортаються в трьох країнах: Нігерії, Сполучених Штатах та Англії. Підлітки Іфемелу й Обінзе навчаються в Нігерії та ще з середньої школи знають, що їхнє кохання буде вічним. Але чи дійсно так буде? Чи зможуть вони пройти всі виклики долі на своєму шляху й бути разом?

«Смак ворога», Тоні Асплер і Ґордон Пейп 

Вигадана історія молодої німецької дівчини з аристократичної родини вийде в березні.

Ґретхен фон Бісмарк наділена надзвичайним смаком і нюхом. Вона стала довіреною членкинею дегустаторок, однією із чотирнадцяти, які куштували кожну страву, поставлену на стіл перед Адольфом Гітлером. Згодом дівчина дізнається про Голокост і своє власне раніше невідоме єврейське походження. З допомогою свого хлопця Курта Андорфера, лідера Гітлерюґенду, вона продумує план вбивства лідера нацистської Німеччини.

«Дівчата, які нічого не скажуть», Ерік Рікстед 

Історія про детектива Френка Рата, який допомагає місцевому відділку поліції та паралельно намагається впоратися з власними проблемами. 

У зимовому Вермонті пропала дівчина. Її пошуки призводять до того, що в окрузі виявлено ще низку пропаж. Усі зниклі дівчата абсолютно різні. Здавалося б, між ними не може бути нічого спільного. Але чи можливо, що всі ці зникнення — справа рук серійного маніяка? 

«Хованки з хижаком», Ендрю Мейн

Напружена кримінальна драма з непередбачуваною кінцівкою вийде у травні.

У центрі сюжету — обчислювальний біолог та університетський викладач Тео Крей. Його звичайна подорож до Монтани перетворюється на безпосередню участь у розслідуванні жорстокого вбивства колишньої студентки. І хоча всі навколо, від місцевих жителів до представників поліції, впевнені, що за звірством стоїть ніхто інший, як ведмідь-гризлі, Тео розуміє, що тут щось інше. І це щось — зло, яке може скоїти тільки людина. Головному герою доводиться залучити всі наукові здібності. Не тільки щоб розгадати загадку, але й щоб самому не стати жертвою.

«Ми маємо звичайного детектива-аматора. Не надто харизматичного, зовсім не хороброго, однак надзвичайно талановитого науковця. І його здатність бачити таємні причинно-наслідкові зв’язки, приховані від інших, зачаровує. Справжня магія, правда», — зауважує Світлана Павелецька.

 «У світлі камер», Крістіна Ковач

Книга про бурхливе життя телевізійників вийде у червні.

У центрі сюжету опиняється Вірджинія Найтлі — телевізійна продюсерка, яка береться розслідувати справу зниклої адвокатки. Завдяки фотографічній пам’яті вона пригадує, що бачила її в одному новинному сюжеті. Що більше Вірджинія занурюється у хитросплетіння людських взаємин та зв’язків, то заплутанішими й небезпечнішими стають пошуки. А Вашингтон неохоче розкриває людські таємниці та лише створює додаткові ризики. Під яким же заголовком вийде головний сюжет Вірджинії?

«Життя телевізійників — окремий світ, який важко порівняти взагалі з будь-чим. Особливий ритм, неймовірні люди і мільйон подій та інформації, які проходять повз. Трилер особливий тим, що його авторка працювала у медіасфері, розуміється на тому, як створюються новини та як живе ТБ. Якщо ви в пошуку динамічного чтива, яке захопить із перших сторінок, — це точно ваш варіант», — розповідає Світлана Павелецька.

«Знайди мене», Ф. Дж. Вернон 

 

Психологічний трилер вийде в березні.

У центрі сюжету книжки — історія Ґрей Ґодфрі та її родини. Головна героїня прокидається у порожньому ліжку в родинному маєтку. Її чоловіка Пола немає поруч, а вона не пам`ятає, що сталося минулої ночі через похмілля. Шлюб у них не був ідеальним, а останнім часом додалося ще багато конфліктів. Ґрей припускає, що Пол просто залишив її на самоті й вирішив піти після чергової сварки. Поступово головна героїня починає відкручувати всі події свого життя, щоб зрозуміти все, що з нею сталося в минулому, що відбувається зараз і чого вона насправді хоче. 

«Джейн Ейр», Шарлотта Бронте 

Історія маленької сироти, яка стикається з несправедливістю та неприйняттям, впродовж сторіч зворушує серця багатьох. Адже попри всі негаразди, героїні вдається зберегти честь, гострий розум і вірність своїм прагненням та переконанням. У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. От тільки привабливий та багатий душею господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. 

«Кармен», Проспер Меріме 

Перевидання книжки вийде в березні.

Це історія про фатальне кохання баска Хосе до контрабандистки Карменсіти. Тут детально описані й розбійне життя, звичаї та культура різних меншин та народностей Іспанії, і внутрішнє протистояння між обов’язком та пристрастю. Сюжет «Кармен» та образ героїні ліг в основу багатьох всесвітньо відомих музичних, художніх, кінематографічних творів. 

«Троє у човні, якщо не рахувати собаки», Джером К. Джером 

 

Повість про трьох нерозлучних друзів, які подорожують човном по Темзі, вийде у квітні.

Гарріс, Джей і Джордж вирішують відпочити від міської метушні, але, як незабаром з`ясовується, не все так просто. Будь-яка дрібниця, починаючи від зборів і закінчуючи спробою відкрити бляшанку з консервами, може стати причиною кумедних пригод. А коли в човні, крім трьох завзятих джентльменів, присутній ще й вкрай енергійний фокстер`єр, веселощі гарантовані.

«Граф Монте-Крісто», Олександр Дюма

Книжка, матеріали для якої взяті з архівів паризької поліції, вийде у травні.

Справжнє життя Франсуа Піко під пером майстра жанру перетворилося на захопливу історію про Едмона Дантеса, в`язня замку Іф. Здійснивши зухвалу втечу, він повертається в рідне місто, щоб здійснити правосуддя і помститися тим, хто зруйнував його життя. 

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали