Як позбутися токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки

Шукаємо відповіді у книзі

Усі ми прагнемо кохати й бути коханими. Проблема лише в тім, що на шляху до щасливої любові стоїть забагато перепон, хибних уявлень і патріархальних стереотипів. Особливо якщо ми народилися дівчатками. Тож сьогодні разом із видавництвом Yakaboo Publishing ми пропонуємо вам позбутися ілюзій, що перешкоджають побудові приємних і плідних стосунків, за допомогою книги «Люби без ілюзій. Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки». Авторка Анна Топіліна наразі працює у сфері соціальної допомоги дітям у кризових ситуаціях і здобуває ступінь магістра із сексології в університеті Мальме. 

Анна аналізує власний досвід та намагається розібратися, чи щось із накопичених людством знань і мудрості (а надто — ​немудрості) про жінок, чоловіків та їхні взаємини можна систематизувати, впорядкувати і практично використати для створення «єдинорога» наших часів — здорових стосунків.

Тривала, серйозна, саркастична, відверта і болісна розмова з собою перетворилася на книжку, яка не дасть усіх відповідей, але допоможе поставити правильні запитання і утвердитися в тому, що ти завжди інтуїтивно розуміла про суспільний і культурний тиск, міф про романтичне кохання, здорові та нездорові стосунки, тривожні маркери на перших етапах знайомства, уміння вчасно піти, буття собою і спроби змінити іншого, баланс і динаміку сил у парі, повагу до власних кордонів, тіло та секс у стосунках і решту речей — таких очевидних, що ми схильні про них забувати, відкидаючи всі шанси на своє персональне, крафтове, унікальне «довго і щасливо». А ми його, чорт забирай, варті! 

Instagram: @emitaz

Пам’ятка. Простий спосіб визначити, чи хороші в тебе стосунки 

Якщо ти:
- не говориш із подругами ні про що, крім перипетій у стосунках, відчайдушно намагаєшся з’ясувати за допомогою третіх осіб відповіді на одвічні запитання штибу «як він до мене ставиться?», «що це було?», а головне — «що ж йому, собаці, треба?»;
- щосили намагаєшся вибити з подруг підтвердження тези «насправді він солоденький котик і любить мене, просто в дитинстві його ображала мама (тато, дідусь, сусідка по парті), тому він поводиться як скажений пес, ой, тобто не довіряє людям»;
- постійно питаєш сторонньої думки про ситуації, що між вами виникають, істерично телефонуєш друзям, коли він укотре встругнув якусь капость або своєю поведінкою підкинув тобі задачку для роздумів,

— істинно глаголю, нічого, крім сіпання ока і передчасної сивини, із цих стосунків не вийде.

Instagram: @emitaz

Чому? Бо це як мінімум означає, що партнер:
- спричиняє постійний дискомфорт;
- незрозумілий, як вміст чорної скриньки;
- неспроможний комунікувати,

— інакше всі ці запитання можна було б принести особисто йому і з ним їх розв’язати. Щоправда, є й інший варіант. Партнер може бути настільки ненадійним і невмотивованим продовжувати взаємини, що ти наперед відчуваєш: будь-які з’ясування стосунків і «розхитування човна» можуть призвести до швидкого й неминучого кінця — і просто не хочеш це визнавати.

Instagram: @clairerose

Правда в тому, що хороші комфортні взаємини з дієвою й відкритою комунікацією не додають у спілкування з третіми особами взагалі нічого нового. Вони не стають головною темою для розмов у компанії, не перетворюються на інформаційний привід. Коли в тебе хороші стосунки — про них нема що сказати, окрім як «у нас усе чудово (вставити історію про те, як збули вихідні чи зустрілися зі спільними друзями)». На цьому запитання закривається, й можна сміливо обговорювати з подругами улюблені книжки, одяг і останні досягнення науки. Ага, все отак-от просто. 

Десять ознак жінконенависника

Найогидніший тип чоловіків, із яким тобі абсолютно точно не варто мати нічого спільного, — це жінконенависники. Ні, це не ті парубки, що бродять із сокирами темними провулками, щоб убивати і ґвалтувати жінок. Звичайнісінькі чоловіки, наші родичі, колеги, знайомі й друзі можуть страждати на мізогінію — тобто ненавидіти чи зневажливо ставитися до жінок. Вони можуть поводитися вкрай ввічливо і делікатно, але їхнє ставлення до жінок як людей другого сорту завжди досить легко зчитується. Наприклад, за ознаками, наведеними нижче.

Instagram: @annawinck

1. Він презирливо відгукується про жіночі розумові здібності та вважає, що жінкам не місце в певних професіях чи ситуаціях, а також знецінює досягнення жінок.
2. Він вважає порівняння з жінкою образливим («як баба»). Він розповідає сексистські анекдоти, у яких жінки постають дурними і другосортними істотами.
3. Він спілкується з жінками покровительським поблажливим тоном. Він «менсплейнить», тобто пояснює жінкам те, в чому вони апріорі краще тямлять.
4. Він вважає, що місце жінки — на кухні, з дітьми або в кращому разі на спеціальних жіночих роботах.
5. Він вживає вислови на кшталт «слабка стать», «окраса колективу» і часто використовує принизливі приказки й афоризми про жінок.
6. Він переконаний, що призначення жінки — задовольняти його потреби, обслуговувати його, тішити його око тощо. 
7. Він упевнений, що все, що роблять жінки, вони роблять для нього чи інших чоловіків.
8. Він гидує жіночою фізіологією: місячними, вагітністю тощо.
9. Він погано відгукується про жінок у власному житті.
10. Він переконаний у вищості й особливому статусі чоловіків у суспільстві.

Ти — жінка і маєш право обирати, причеплятися, відмовляти й шукати недоліки. 

Ти — жінка, і ти не зобов’язана з першого погляду розпізнавати всі варіанти людського свинства. 

Ти — жінка, і ти можеш сказати «ні» будь-якої миті, без причини, без виправдань і без жалю.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Читайте також
Популярні матеріали