43 українських fashion-бренди представили свої колекції в рамках Ініціативи Support Ukrainian Fashion від Ukrainian Fashion Week

Жива українська мода під час повномасштабної війни 

Найскладніший і найтрагічніший сезон UFW International Season SS23 завершено. 2022-й — це рік 25-ліття Ukrainian Fashion Week. Цього року мало відбутися свято сучасної моди в Україні як невіддільної частини самобутньої та квітучої української культури, але 24 лютого змінило життя кожного українця.

Ukrainian Fashion Week

Показ CHERESHNIVSKA на Vegan Fashion Week

Команда UFW запустила Ініціативу Support Ukrainian Fashion. У рамках Ініціативи вона звернулася до тижнів моди в Європі та США з проханням підтримати українських дизайнерів та Ukrainian Fashion Week у цей надважкий час. Представляючи нові колекції на світових подіумах, українські дизайнери змогли зберегти свої команди, компанії, бізнеси й не втратити сезон SS23.

«Українські дизайнери знайшли в собі сили під час війни створювати нові колекції, щоб розповісти всьому світу про українську стійкість і мужність, а також показати українську національну ідентичність через моду. Ми глибоко вдячні нашим колегам з Європи та США: Malta Fashion Week, Copenhagen Fashion Week, Budapest Central European Fashion Week, Berlin Fashion Week, Transilvania Fashion Festival, Vienna Fashion Week, MBFWMadrid, Brussels Fashion Week та Vegan Fashion Week (Лос-Анджелес), які підтримали нас. У цей складний для України та всього світу час мода — це не лише різноманітність, інклюзивність, сталість та свобода. Мода демонструє солідарність», — зазначає Ірина Данилевська, співзасновниця та CEO Ukrainian Fashion Week.

UFW International Season

Показ NADYA DZYAK на Malta Fashion Week

Дев’ять тижнів моди підтримали Ініціативу Support Ukrainian Fashion від UFW та представили колекції дизайнерів з України в межах показів та в digital-форматах, це надало можливість 43 українським брендам, 37 ​​відомим і 6 новим, представити свої колекції та зберегти сезон SS23. 

UFW International Season SS23 розпочався з показу NADYA DZYAK на Malta Fashion Week. Культове плісе бренду, використане в цій колекції, було виготовлене підприємством у місті Харкові, яке зараз постійно перебуває під обстрілами.

NADYA DZYAK на Malta Fashion Week

У рамках офіційного розкладу подій і презентацій Copenhagen Fashion Week продемонстрував fashion-фільм українського бренду the COAT. Локація зйомки — Музей народної архітектури та побуту України у Пирогові — скарб просто неба, де представлені всі історико-етнографічні регіони країни.

На Budapest Central European Fashion Week дев’ять українських дизайнерів представили свої колекції. Українські бренди GUDU і DARJA DONEZZ презентували колекції SS23 в рамках індивідуальних показів, STARCHAK, KIR KHARTLEY, SIDLETSKIY, LISABO і YADVIGA NETYKSHA представили капсульні колекції в рамках Ukrainian Collective Show, POUSTOVIT та  AISENBERG DENIM були представлені в шоурумі. Хоча це не перший випадок співпраці між BCEFW та UFW, цього сезону партнерство було найбільшим.

 • DARJA DONEZZ
  DARJA DONEZZ
 • GUDU
  GUDU
 • GUDU
  GUDU
 • KIR KHARTLEY
  KIR KHARTLEY
 • STARCHAK
  STARCHAK
 • YADVIGA NETYKSHA
  YADVIGA NETYKSHA
 • YADVIGA NETYKSHA
  YADVIGA NETYKSHA

Показ українського бренду BOBKOVA став першим в офіційному розкладі Mercedes-Benz Fashion Week Berlin. Бренд представив колекцію, натхнену квітучими каштанами на Хрещатику — дизайнерка Христина Бобкова присвятила палітру кольорів колекції квітковому символу Києва. У Neo.Fashion, унікальній платформі для просування молодих талантів у межах Berlin Fashion Week, взяли участь шість фіналістів Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє». 

На Transilvania Fashion Festival відбулися покази молодих українських дизайнерів APSARA, DIMA MAKEEV, PANOVE та SHEEZEN у рамках зустрічі представників European Fashion Council на честь 15-річчя організації.

APSARA

APSARA на Transilvania Fashion Festival

Український бренд VOROZHBYT&ZEMSKOVA представив колекцію SS23 на Vienna Fashion Week. Колекцію було створено в умовах війни в Києві. Частина виробництва відомого українського бренду і досі зайнята виготовленням одягу для захисників України.

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid також приєднався до Ініціативи Support Ukrainian Fashion та представив fashion-фільми та digital-покази українських дизайнерів DZHUS, DOMANOF, FROLOV, GUDU, LITKOVSKA, the COAT, NADYA DZYAK, OVERALL, ENNO, UFEG та PUSHKA School на офіційному сайті Тижня.

На Brussels Fashion Week 11 українських дизайнерів представили колекції SS23: GASANOVA, JULIYA KROS, DZHUS, OVERALL, AISENBERG, FINCH, SAYYA, GURANDA, UBERLOVE, CHUPRINA та SVITLO. Це відбулося за підтримки ЄБРР та Швейцарії в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР.

 • CHUPRINA
  CHUPRINA
 • DZHUS
  DZHUS
 • FINCH
  FINCH
 • GASANOVA
  GASANOVA
 • JULIYA KROS
  JULIYA KROS
 • OVERALL
  OVERALL
 • SAYYA
  SAYYA

Фінальною подією UFW International Season SS23 став унікальний показ українських sustainable-брендів на Vegan Fashion Week. Одинадцять українських дизайнерів, серед яких CHERESHNIVSKA, DZHUS, HOUSE MARTIN, GOROHOVA, OCHIS, OVERSIZED, ROUSSIN, SHEEZEN, PALINGENESY, DEVOHOME та REVICLO, взяли участь у спільному показі під час VFW у Лос-Анджелесі, який пройшов під гаслом «Співчуття» та засвідчив безпрецедентну підтримку українських дизайнерів. 

 • CHERESHNIVSKA
  CHERESHNIVSKA
 • SHEEZEN
  SHEEZEN
 • DZHUS
  DZHUS
 • ROUSSIN
  ROUSSIN

На жаль, війна в Україні триває, і це ставить під питання традиційне проведення Ukrainian Fashion Week на початку лютого в Києві. Зараз команда UFW працює над форматом наступного сезону і сподівається на продовження міжнародної підтримки.


Реклама

Популярные материалы

Оголошено рейтинг найпопулярніших знаменитостей 2022 року


Теплі костюми на кожен день — must have цієї зими


5 багатошарових образів, які допоможуть пережити всі примхи...


Читайте також
Популярні матеріали