Україна розраховує на комплексну програму допомоги від ЮНЕСКО

Збереження культурної спадщини України

Напередодні в Парижі відбулася зустріч першої леді Олени Зеленської та Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики України, з Одрі Азуле, Генеральною директоркою ЮНЕСКО, темою якої стали потреби культури та освіти. 

ЮНЕСКО

«Ми будемо вдячні за всебічну реалізацію програми захисту та сприяння культурі й культурній спадщині в Україні, зокрема й за міжнародну фінансову допомогу. Вітаю рішення про призначення представника ЮНЕСКО в Києві. Це важливий жест солідарності, особливо зараз, під час війни. Організація здійснює моніторинг: через супутникові системи інших агенцій ООН ведеться спостереження за ситуацією з об’єктами культурної спадщини. Це важливо для документування всіх злочинів агресора», — зазначила Олена Зеленська. 

Загалом Україна розраховує на комплексну та систематичну програму допомоги від ЮНЕСКО. Сторони обговорили список необхідного обладнання для українських закладів культури, аби вони могли пережити зиму. Це генератори, яких зараз не вистачає, засоби консервації споруд, фінансова допомога.

ЮНЕСКО

«Незабаром на Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розглядатиметься досьє Одеси на внесення її до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сподіваємося на швидкий та позитивний результат. Захист культури та спадщини України — це стрес-тест для міжнародної системи збереження світової спадщини», — сказав Олександр Ткаченко. 

Міністр подарував Одрі Азуле презент до 300-го дня народження видатного українського філософа Григорія Сковороди та зазначив:

«У разі якщо в штаб-квартирі ЮНЕСКО буде блекаут, картина з написом "Світло свободи перемагає темряву" буде світити і в темряві». 

ЮНЕСКО

Нагадаємо, що раніше у штаб-квартирі організації Олександр Ткаченко та Одрі Азуле домовилися, що ЮНЕСКО допомагатиме зберігати культурну спадщину Одеси.


Реклама

Популярні матеріали

Найкращі образи зірок на afterparty церемонії «Оскар»


Прості булочки з маковою начинкою


Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Читайте також
Популярні матеріали