Порція натхнення: легендарні ілюстрації Сергія Адамовича до повісті Ольги Кобилянської «Земля»

Культовий тандем

27 листопада 1863 року на світ з`явилася Ольга Кобилянська — одна з найбільш знакових постатей в українській літературі. Одна з перших буковинських феміністок, близька подруга Лесі Українки, талановита письменниця у своїх творах зачіпала багато важливих питань, головними з яких була тема жіночої емансипації, а також тема селянства. І якщо тему жіночої сили Кобилянська якнайкраще розкрила в повісті «Царівна», то взірцем глибокого аналізу теми селянства стала її соціально-психологічна повість «Земля». Повість, яку за правом називають одним із найкращих творів про селянство не лише в українській, а й у світовій літературі, показує нам ретельно прописані, глибоко індивідуалізовані образи селян, що усією душею прив`язані до землі, яка їх годує, заглиблюється в психологічні аспекти вчинків персонажів та традиційно піднімає багато важливих питань: від братовбивства до соціальної нерівності.

«Усім своїм єством пов’язаний із землею герой повісті Івоніка Федорчук. Він шанує й береже землю, тяжко працює на ній усе своє життя, плекаючи надію, що вона принесе щастя його синам. Але боротьба за землю, яка роками точилася в його родині, зруйнувала душі рідних людей, призвела до трагедії, до братовбивства. Із втратою сина втрачає Івоніка свої мрії та сподівання, свою віру в землю», — йдеться в описі перевидання книги, що увійшла до серії «Рідне» видавництва «Фоліо».

Та класичним виданням повісті Ольги Кобилянської «Земля» вважається книга видавництва «Дніпро» з ілюстраціями художника Сергія Адамовича, яка вийшла у 1960 році як подарункове видання, а у 1971 році була доповнена. Цикл атмосферних ілюстрацій, які підсилюють драматичність сюжету, приніс художнику справжній успіх і визнання.

В день народження авторки культового твору згадуємо сюжет «Землі» за допомогою малюнків Сергія Адамовича й надихаємося на власну творчість завдяки роботі легендарного літературно-мистецького тандема.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали