Олена Зеленська увійшла до списку 100 найвпливовіших людей планети журналу Time. Текст про неї написала Джилл Байден

Гордість

Перша леді України Олена Зеленська увійшла до списку 100 найвпливовіших людей планети 2023 року за версією американського журналу Time. Її представила читачам перша леді США Джилл Байден.

«Олена Зеленська не очікувала, що стане захисником народу України, але вона відповіла на цей виклик з самовідданою мужністю», — зазначила Джилл Байден.

У своєму тексті дружина президента США Джо Байдена згадала знайомство з Оленою Зеленською, яке відбулося минулого Дня матері, всього через кілька місяців після початку повномасштабної війни Росії проти України:

«Ми інстинктивно обійнялися: дві матері, дві нації, що об’єдналися. В її напруженій усмішці я побачила тягар, який вона несла: втрачений через бомбардування сон, розповіді про звірства, яких вона ніколи не забуде. Проте в її очах була шалена рішучість і гідність, які визначали характер її народу».

«Вона могла забрати свою сім’ю і поїхати. Яка мати засудила б її? Але вона залишається. Вона залишається, бо свобода і демократія потребують захисників. Вона залишається, щоб показати світові, що серце і надія можуть змусити навіть найбільшого тирана виглядати маленьким. Вона залишається заради своїх дітей — заради їхнього майбутнього та майбутнього всіх українців. Олена Зеленська — мати. Захисниця. Гордість своєї нації. Маяк надії для людей, яких вона любить», — підсумувала перша леді США.

До списку найвпливовіших людей планети також увійшла українська правозахисниця Олександра Матвійчук, яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру. Разом із першою леді України вона представлена в категорії «Лідери».


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали