Мартін Скорсезе та Віра Фарміґа стануть ведучими концерту до річниці «Щедрика» в Нью-Йорку

Благодійний захід на підтримку України 

У 2022 році виповнюється сто років північноамериканській прем’єрі «Щедрика» у найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка — Карнеґі-холі. Із цієї нагоди 4 грудня 2022 року в тому ж залі відбудеться великий концерт Notes from Ukraine за участі хорових колективів з України та Північної Америки. Ведучими концерту стануть культовий американський режисер Мартін Скорсезе та американська акторка українського походження Віра Фарміґа. Концерт можна дивитися онлайн.

Щедрик

Мартін Скорсезе — один з найвпливовіших режисерів сучасності — своєю участю в концерті засвідчує свою підтримку Україні під час російського вторгнення. У його доробку такі стрічки, як «Таксист», «Відступники», «Казино», «Славетні хлопці», «Ірландець». Режисер здобув «Оскар», «Ґреммі», «Еммі», премії Британської кіноакадемії й Гільдії режисерів Америки та ще чимало нагород.

Мартін Скорсезе

На відміну від Скорсезе для Віри Фарміґи українська тематика має ще й особистий вимір. Її предки походили з України, і з дитинства акторка підтримувала зв’язок з українськими традиціями: говорила українською, виконувала народні танці, відвідувала «Пласт». Як акторка Віра стала найбільш відома завдяки серії фільмів «Закляття», а за роль у комедійній драмі «Вище неба» була номінована на премію «Оскар» у категорії «Найкраща жіноча роль другого плану».

Віра Фарміга

У концерті Notes from Ukraine візьмуть участь український дитячий хор «Щедрик» з Києва, український хор «Думка» з Нью-Йорка, хор «Трініті Волл-Стріт» та українська капела бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка. Виступ хору «Щедрик» — дебютний у Карнеґі-холі, це також перший після лютого 2022 року виступ саме українського ансамблю у цьому залі. Спеціальними гостями заходу є американська оперна співачка Джанай Брюггер та українська фолк-співачка Марічка Марчик.

Композитор Тревор Вестон представить свою нову композицію на вірш Сергія Жадана, що написаний спеціально для концерту. Також виконуватиметься музика таких композиторів, як Ерік Вітакер, Леонард Бернштейн, Валентин Сильвестров та Джордж Гершвін.    

Карнегі-Холл

Дивіться концерт наживо на платформі Vimeo. Початок о 21:00 за Києвом.

Концерт організований Українським інститутом, МЗС України, Razom for Ukraine та Ukrainian Contemporary Music Festival за підтримки Посольства України в США, Постійного представництва України при ООН та Генерального консульства України у Нью-Йорку. Частина коштів від продажу квитків буде спрямована на ініціативу Президента України UNITED24 для відбудови країни.


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали