Літературний феномен: хто така Саллі Руні й чому про неї говорить увесь світ

Новий голос покоління

«Селінджер покоління "Снепчату"», «голос міленіалів», «обличчя сучасної літератури», «літературний феномен» — саме так провідні світові ЗМІ називають ірландську письменницю Саллі Руні. Гештег #sallyrooney в Instagram налічує вже понад 100 тисяч публікацій, а фото з її творами публікують не лише книжкові блогери та літературні інфлюенсери, а й співаки, актори і навіть політики, серед яких Тейлор Свіфт, Сара Джессіка Паркер і Барак Обама.

Саллі Руні

Instagram: @apaperbacklife

Сьогодні ми пропонуємо вам розглянути творчість Саллі Руні та спробувати з’ясувати, у чому ж полягає її літературний феномен.

«Розмови з друзями»

Свій перший, трохи сумбурний, але яскравий роман «Розмови з друзями» Саллі написала у 2016 році всього за 3 місяці. Після публікації твір просувався з такою ж надзвичайною швидкістю, з якою авторка його написала.

Саллі Руні Розмови з друзями

Instagram: @somoshistoriasblog

Своїм успіхом «Розмови з друзями» завдячують блискучим діалогам, більшість із яких відбуваються між двома студентками коледжу і старшим від них подружжям.

«Діалог — найбільш цікава частина для написання. Це схоже на тенісний м’яч. Варто завдати першого удару, а далі —пінг-пінг — він ходить туди-сюди», — розповідає Саллі в інтерв’ю The Guardian.

Чотири головні герої роману розвивають свої стосунки у розмовах наживо, у месенджерах, електронною поштою. Вони інколи зацікавлені в діалозі, інколи — ні; часом добирають влучні слова, а часом — ні. Персонажі обговорюють побутові проблеми, розмовляють про почуття, а також дискутують на теми фемінізму, мужності, гендеру та політики. Письменниця не розмежовує суспільне та особисте — саме так, як це відбувається у реальному житті.

Саллі Руні Розмови з друзями

Instagram: @ayahslibrary

Любов, секс, дружба, успіх — ці хвилюючі теми червоною ниткою проходять через роман, пов’язуючи головних героїв та проводячи їхні історії до сердець читачів.

Саллі Руні є марксисткою, тож у «Розмовах з друзями» відображення також знайшли питання класової нерівності та капіталізму. Головна героїня Френсіс — оповідачка — часто згадує про статки родини своєї подруги Боббі та розкішний будинок їхніх нових друзів.

Цього року пристрасть Саллі до діалогів та її любов до деталей перенеслися на екрани — у травні з’явився серіал «Розмови з друзями».

«Нормальні люди»

Другий роман Саллі Руні — «Нормальні люди», без сумніву, лежить у площині поза часом, адже змальовує класичну історію кохання.

Саллі Руні Нормальні люди

Instagram: @wolfie.reads

Маріанна і Коннелл уперше зустрічаються у старшій школі. Їхні стосунки проходять найскладніше випробування — випробування часом. Вони дорослішають і змінюються, що іноді приводить до точки розлому, однак герої вчаться працювати над стосунками і розвиватися разом.

Важливою деталлю книги є відображення у ній біографії Саллі. Письменниця виросла в ірландському містечку Каслбар, населення якого заледве перевищує десять тисяч осіб. Руні стверджує, що її життя не настільки цікаве, щоб його змальовувати у книзі, однак можна припустити, що герметичність суспільства у маленькому містечку взята саме з Каслбару.

Саллі Руні Нормальні люди

Instagram: @elleceereads

Книга «Нормальні люди» потрапила в лонг-лист Букерівської премії ще до офіційної публікації та була відзначена номінаціями та нагородами кількох літературних премій. У 2020 році ірландські режисери Ленні Абрагамсон і Гетті Макдональд представили екранізацію роману.

«Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?»

«Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?» — найновіший роман Саллі Руні, який експерти називають більш зрілим. У притаманних стилю авторки діалогах розкриваються філософські питання цивілізації, суб’єктивності краси, ментальних проблем та долі нашого світу.

Саллі Руні Чудовий світ, де ти

Instagram: @paperback_pages

Саллі акцентує увагу читача на дружбі головних героїнь Еліс та Ейлін, які зберігають її, попри як фізичну, так часом і психологічну відстань.

У книгах Саллі Руні немає хепіендів, але є життя. Таке, яке проживає кожен з нас, у якому потрібно радіти кожній миті, переживати складні часи та будувати стосунки з людьми. 

Саллі Руні Чудовий світ, де ти

Instagram: @apaperbacklife


Реклама

Популярные материалы

Портрет нації: прикраси, які носили українки


5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Чому йод важливий для жінок та в яких продуктах він міститься...


Читайте також
Популярні матеріали