Два українські фільми отримали нагороди на Берлінале

Відзнаки отримали стрічки «Це побачення» та «Прокидаючись у тиші»

Український кінематограф продовжує підкорювати серця міжнародних кіноекспертів та глядачів. Днями одразу два українських фільми отримали відзнаки на 73-му щорічному Берлінському кінофестивалі. Про це повідомляє Держкіно України.

Спеціальну премію міжнародного журі отримала короткометражна стрічка режисерки Надії Парфан «Це побачення» про життя у Києві під час повномасштабної війни в країні.

Журі кінофестивалю порівняло фільм Парфан з однойменною короткометражкою французького режисера Клода Лелуша.

Фото: Держкіно

«Режисерці вдається лібералізувати фарсовий короткометражний фільм 1976 року і перетворити його на щось складніше, де нагальність має причини; це пов’язано з війною, а не з примхою мачо, тим більше що український солдат у відпустці — це жінка», — зазначили журі.

Також нагородою відзначили українсько-німецький документальний фільм Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі «Прокидаючись у тиші».

Кінострічка отримала спеціальну нагороду «Найкращий короткометражний фільм» у програмі Generation Kplus. Окрім цього, фільм отримав 2500 євро від німецької благодійної організації для дітей Deutsches Kinderhilfswerk.

Фото: Держкіно

Фільм розповідає про війну очима українок та дітей, які через російське вторгнення в Україну вимушено знайшли прихисток у Німеччині.

«Ми були зворушені впевненим підходом фільму. Він потужно пробуджує відчуття місця та історії, оскільки пропонує важливий знімок актуального сьогодення», — розповіли на кінофестивалі.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали