5 українських архітектурних бюро, які допомагають Україні під час війни

Проєкти з вірою в майбутнє

Сьогодні, 2 жовтня, у світі відзначають День архітектора. До повномасштабного вторгнення РФ українські архітектори проєктували будинки, створювали стильні інтер’єри квартир, ресторанів та готелів, формуючи нове, прогресивне обличчя українських міст. Але з початку великої війни Україна зазнала величезних руйнувань.

Так, всього лише за перші 100 днів повномасштабної війни було пошкоджено, зруйновано або втрачено: понад 44 млн кв. м житла українців, 643 заклади охорони здоров’я, 1123 навчальні заклади, 621 дитсадок, 19 торговельних центрів та щонайменше 391 об’єкт культурної спадщини України. А більш ніж через півтора року ця статистика катастрофічно зросла.

Сьогодні, об’єднавшись, архітектори продовжують свою працю та допомагають у відновленні країни. З нагоди Міжнародного дня архітектора ми вирішили нагадати, наскільки прогресивними та актуальними у своєму баченні є українські архітектори.

balbek bureau

balbek bureau — міжнародна студія архітектури та дизайну інтер’єру, заснована українським архітектором Славою Балбеком. За час існування студія спроєктувала десятки особистих, комерційних, корпоративних і житлових об’єктів, здійснила формування соціально стійких просторів. У період війни команда бюро підготувала проєкт тимчасового житла для наших громадян RE:UKRAINE/ refugee houses project, а Слава Балбек запустив проєкт RE:Ukraine. Monuments із розроблення захисних конструкцій для будь-якого пам’ятника незалежно від його габаритів. 

RE:Ukraine. Monuments

RE:UKRAINE/ refugee houses project

Drozdov&Partners

Архітектурне бюро Drozdov&Partners засноване в 1997 році в Харкові архітектором Олегом Дроздовим. Серед відомих робіт бюро — Театр на Подолі в Києві, Jam Factory у Львові та Ave Plaza в Харкові. У компанії впевнені, що «сучасна архітектура повинна бути емоційною, трохи іронічною, і в ній має бути зашифровано звернення до людських емоцій та почуттів». З початку повномасштабного вторгнення команда бюро допомагає українцям, що постраждали від війни.

Театр на Подолі
Фото: drozdov-partners.com

Так, архітектори бюро разом з колегами з Replus Bureau та Ponomarenko Bureau створили проєкт «Прихисток». У рамках проєкту спортивні та актові зали закладів освіти переробляються на тимчасове житло для осіб, які вимушені були покинути свої домівки. Житла являють собою системи швидкомонтованих перегородок, які формують кімнати.

Тимчасовий прихисток для переселенців

Makhno Studio

Студія українського дизайну, архітектури та кераміки Makhno Studio була заснована архітектором, керамістом та колекціонером Сергієм Махном. У проєктах студії переплітаються українські традиції, світові тенденції та японська філософія вабі-сабі, сили природи та людський талант. За час своєї роботи архітектори реалізували понад 600 проєктів у 21 країні світу.

Lake house
Фото: @makhno_studio

Makhno Studio відновили свою роботу, паралельно займаючись волонтерством та відновленням країни.

Futago House
Фото: @makhno_studio

Replus Bureau

Архітектурне бюро Replus Bureau створює нетипові, складні та продумані рішення, які йдуть у ногу зі світовими тенденціями в архітектурі та дизайні.

Школа мистецтв у Львові
Фото: replusbureau.com

Команда бюро в рамках проєкту «Прихисток» облаштовує центри для людей, які рятуються від війни, а також висвітлює руйнування унаслідок російської агресії своїх реалізованих проєктів та займається волонтерством. Окрім цього, Replus Bureau відкрило новий офіс у Лондоні.

Тимчасовий прихисток для переселенців
Фото: @replus_bureau

Ponomarenko Bureau

Ponomarenko Bureau було засноване у 2020 році в Харкові. Попри свій молодий вік, бюро було номіноване на проєкт року за версією ArchDaily за останні два роки, отримало премію ArtSpace у категорії HoReCa і потрапило в шортліст «Інтер’єру року». Крім цього, бюро входить у першу тридцятку Національного рейтингу творчості та майстерності України. У бюро проєктують ресторани, бари, кав’ярні, офіси, медичні клініки та інші громадські інтер’єри.

Кав’ярня Black & Milk у Харкові 
Фото: @ponomarenkobureau

Бюро створює тимчасові місця для перебування біженців у межах ініціативи «Прихисток». До того ж команда бюро розробила проєкт UkrArt NFT, об’єднавши творчих людей для створення колекції NFT-артів, кошти від продажу яких підуть на гуманітарні потреби країни.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали