Як це було: репортаж з виставки Le Grand Numéro de CHANEL у Парижі

Грандіозна подія на власні очі

Вже у день відкриття цієї виставки 15 грудня майже усі слоти для відвідин були закриті: залишалося лише кілька вільних годин в перших числах січня. Але beauty-редакторці ELLE Маріанні Партевян пощастило опинитися серед перших, хто побачив грандіозну експозицію.

«О боже, ти у Діснейленді для дорослих?», «Мені навіть страшно уявити бюджет події», «Сфоткай, будь ласка, цей комбінезон Кіри трошки ближче, хочу показати його своїй кравчині» — у Києві блекаути та не вщухають повітряні тривоги, але мій директ в Instagram розривається від повідомлень та реакцій на сторіз, як ніколи раніше. Не залишаються осторонь навіть чоловіки. Виставка Le Grand Numéro de Chanel — для мене перше відрядження з часів ковіду, а для моїх друзів та підписників — можливість хоча б на 15 секунд відволіктися від воєнної реальності. В казку хочеться вірити усім.

Подія і справді грандіозна та вражає масштабами. Як влучно сказала моя колега з Vogue Ukraine, «забудьте все, що ви знали про виставки в принципі». На кожному кроці Le Grand Numéro de Chanel вас очікує неймовірний емоційний імерсивний досвід, який викликає непідробне дитяче здивування та замилування — дійсно, наче під час першого візиту до парку атракціонів.

Ще біля входу, одразу за гардеробом, на фоні лаконічних чорно-білих «пакунків» від ароматів серії Les Exclusifs, масштабованих в десятки, якщо не сотні разів, гостей зустрічає оркестр у парадних мундирах із балакучим конферанс’є. Останній наче б то і запрошує проходити в головну залу, але встигає танцювати та робити селфі з гостями, тож поруч із ним можна зависнути надовго. Але я б радила не гаяти часу та проходити далі — попереду вас чекають стіни, що розмовляють, кабіни, що розбризкують аромат, та інші дива родом наче з Країни Оз.

У головній залі дух перехоплює від кількості світла та блиску. А перед очима відкривається циркова арена — тільки надзвичайно рафінована. Вона виконана в чорно-білих кольорах із золотими акцентами. Вздовж бордюру розташовані білборди — гральні карти із цікавими фактами про аромати Дому. Замість акробатів тут танцюють контемп із величезними флаконами N°5. І навіть лев є — тільки він алебастровий і надзвичайно благородний, як і личить одній з емблем Chanel (адже Мадемуазель — Лев за гороскопом). І тут я знов хочу порекомендувати не гаяти часу на сотні селфі та вишукувати свій ідеальний ракурс — краще пізніше повернутися до улюблених експонатів і зробити фото, бо повірте, це бажання виникатиме у вас на кожному кроці. Тож обирайте свій улюблений з флаконів, гігантські версії яких стоять мов вартові біля входів, та поринайте в інші виміри сенсаційної ароматної пригоди.

Авжеж, розпочати огляд найкраще із зали Chanel N°5. Ось де «музейний» експіріенс обіцяє бути найповнішим. 2021-го аромат відсвяткував сторіччя, тож можете собі уявити, скільки артефактів було турботливо зібрано за ці часи. Тут і портрет Габріель Шанель руки Жана Кокто, і фотомонтаж від Філіппа Халсмана The Essence of Dali — легендарний флакон із впізнаваними вусами та очима замість етикетки; і колаж, який склала сама Мадемуазель у своїй студіі, доки тривала робота над формулою; і незліченні варіації на тему №5 від сучасних митців… Багато з робіт просять не фотографувати — тож краще дійсно побачити усе на власні очі.

І це вже не кажучи про те, що в залі виставлені сукні, в яких знімалися героїні фільмів Chanel №5; на полицях розставлені склянки з кожним із компонентів формули (а їх більше п’яти сотень); спеціальні кабіни-дифузори занурюють у ольфакторний всесвіт аромату, а привітні експертки з парфюмерного заводу Chanel наживо демонструють легендарну техніку бодрюшаж: кожен флакон запечатують вручну вже сто років.

Якщо чесно, лише в цьому залі можна провести не одну годину. І я досі шкодую, що не мала достатньо часу уважно продивитися все. Не повторюйте моїх помилок і нічого, абсолютно нічого більше не плануйте у день відвідування. Бо, цитуючи класика, зала Chanel №5 — це скарб.

У портфоліо Chanel — 18 ароматів формату haute parfumerie, що входять до гами Les Exclusifs. Їм також присвячена окрема зала на виставці. Я завжди потай хотіла потрапити на «справжній» сеанс до психотерапевта (а не зум-сесію), і саме тут ця мрія здійснилася.

Естетська шкіряна кушетка, бездоганно випрасуваний білий халат, напівморок зали із артінсталяціями на стінах і «призначення» у вигляді аромату, який, на думку спеціаліста, найбільше пасуватиме вам, — кращого сценарію і не вигадаєш! А щоб переконатися у вірності вибору, можна додатково проконсультуватися із спеціалістами-хіміками, які також очікують на аудієнцію.

Розповідати про виставку Le Grand Numéro de Chanel можна нескінченно, так само як і блукати її залами. Поновити мейкап разом із танцюристами в гримерці, щоб потім випробувати свою вдачу в імпровізованому казино Chanel Chance, у музичному автоматі в барі посеред мегаполісу Bleu de Chanel обрати улюблену композицію, в якій би згадувався синій колір, aбо розгадати секретний шифр та опинитися у шпигунській кімнаті Coco Mademoiselle — в серці тих, хто працював над виставкою, живе дитина, грайлива і напрочуд уважна до деталей.

Я вам дуже рекомендую пробудити і свою, якщо ви за збігом обставин опинилися у Парижі. Виставка добігає останніх днів, проте зараз на неї вільний вхід, треба лиш зайняти місце у живій черзі та запастися терпінням. Очікування того варте, навіть не сумнівайтеся!

Що: виставка Le Grand Numéro de Chanel

Де: Grand Palais Éphémère (Place Joffre, 75007 Paris)

Коли: з 15 грудня 2022 року по 9 січня 2023 року

Вхід: вільний, за попередньою реєстрацією або в живій черзі

Мало не забула додати про невід’ємну складову будь-якого музею — сувенірну крамницю. Зазвичай такі, як я, саме з неї починають відвідини виставок, але організатори все продумали заздалегідь та побудували простір таким чином, аби ваш внутрішній шопоголік прокинувся наприкінці, коли ви вже точно знаєте, чого хочете. Або точно знаєте, що хочете все — і шахи з фігурами-флаконами, і пазли, і просто кишенькову книжку у м’якій обкладинці від одного з класиків літератури, де згадувалося б велике ім’я Chanel.

 


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали