Воєнний стан в Україні: усе, що треба знати на цей момент

Відповіді на 8 найважливіших запитань

Що таке воєнний стан?

Це особливий правовий режим, який вводиться у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки щодо державної незалежності чи територіальної цілісності країни.

Чому в Україні введено воєнний стан?

Вимушений захід у вигляді воєнного стану був прийнятий у зв’язку з Азовською кризою. 25 листопада в районі Керченської протоки російські силовики пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна. В полон було взято 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених. У зв’язку з цим РНБО запропонувала президенту оголосити в країні воєнний стан. Ініціативу підтримала Верховна Рада.

На який термін вводиться воєнний стан в Україні?

Воєнний стан запроваджується від 14:00 26 листопада на 30 діб – до 14:00 26 грудня.

Де запроваджують воєнний стан?

Його введуть у 10 областях України, розташованих уздовж російського, молдавського кордону та узбережжя Чорного й Азовського морів. Це – Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецьк, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області.

Що означає введення воєнного стану?

Під час воєнного стану можуть обмежуватися права і свободи громадян, передбачені 11 статтями Конституції України. Гіпотетично можуть бути введені: комендантська година, особливий режим в’їзду-виїзду, огляд речей і транспорту, трудова повинність, примусове відчуження майна, контроль над роботою медіа, поселення військовослужбовців у звичайних громадян, евакуація, нормоване запровадження людей продуктами.

Важливо!


Запровадження воєнного стану не означає автоматичне запровадження перелічених вище пунктів. За словами президента Петра Порошенка, про оголошення війни чи нової хвилі мобілізації, а також про обмеження прав і свобод громадян наразі не йдеться.

Що точно зміниться через запровадження воєнного стану?

Буде посилено охорону та оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об’єктів інфраструктури.

Чи вплине воєнний стан на проведення виборів?

Ні, не вплине. Президентські вибори відбудуться 31 березня 2019 року.

Чи потрібно закуплятися продуктами і знімати всі гроші в банкоматах?

Ні, не варто. Воєнний стан – це не війна. За прогнозами експертів, вірогідність початку повномасштабних воєнних дій дуже низька. Тому звичайних людей воєнний стан навряд чи зачепить. Висновок: головне в цій ситуації не панікувати, не провокувати магазини та обмінні пункти на хвилі ажіотажу піднімати ціни та курс валют.

Предыдущая статья
Що треба знати про дівчину Леонардо Ді Капріо — модель Камілу Морроне
Комментировать
Следующая статья
Лесь Панчишин: «Нове покоління художників не хоче чекати 40-50 років, якщо вже є що показати»
Реклама
Последние новости