За словами астрономів, відкрити ці екзопланети вдалося за допомогою космічного телескопа «Спітцер».
Національне агентство з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) оголосило, що виявило за 40 світлових років від Сонячної системи сім нових планет, які за своїми характеристиками схожі на Землю.
Планети виявлені на орбіті ультрахолодної червоної карликової зірки TRAPPIST-1. Кожна з них порівнянна з Землею за розміром, а також знаходиться у так званій зоні, тобто в області, де достатньо світла і тепла для існування води у рідкому вигляді.
Крім того, за словами вчених, чотири з семи цих планет навіть можуть бути придатними для існування на них інопланетного життя.
«Планети всі близькі одна до одної і до зірки, що дуже схоже на місяці навколо Юпітера. Тим не менш, зірка настільки мала і настільки холодна, що на планетах може бути вода у рідкому вигляді і, можливо, життя», - пояснив астроном з Льєжського університету Мішель Гійон.
За словами астрономів, відкрити ці екзопланети вдалося за допомогою космічного телескопа «Спітцер». Більш того, це відкриття вони вважають найважливішим з тих, що вдалося зробити за допомогою цього телескопа.
Астрономи також зазначили, що сім відкритих ними планет знаходяться відносно недалеко від Землі, однак, щоб долетіти до них, приміром, реактивним літаком, знадобилося б близько 40 млн років.
До цього часу вченим було відомо вже кілька десятків планет, що вважаються «двійниками Землі». Так називають гіпотетичні екзопланети земного типу, які знаходяться в межах зони існування зірки і можуть бути придатними для життя. Водночас жодних доказів наявності життя на цих планетах вченим отримати не вдалося.