Як обрати ідеальний светр на зиму

Розкриваємо всі секрети

Светр — це база, без якої неможливо уявити свій гардероб щонайменше від кінця осені й до початку весни. Саме тому пошук якісного і модного светра ніколи не втрачає актуальності (навіть якщо здається, що до тепла як рукою сягнути). Ми придивляємося до сезонних трендів, зважаємо на склад виробу, аналізуємо власний стиль і обираємо варіанти, які є актуальними для нас саме сьогодні. В гори, офіс, ресторан, на перегляд фільму чи на побачення в кав’ярню біля дому — светр завжди стане надійним супутником при формуванні образу незалежно від приводу й місця. Що ж треба знати під час вибору светра, аби ви носили його довго і з задоволенням? Розповідаємо далі.

Fendi

Трендові светри зими-2024

Цієї зими за звання найтрендовішого кольору для светра на рівних борються червоний і улюблений відтінок усіх наречених — синій. Кобальтово-сині моделі, кольору волошок, океану та безхмарного неба можна було побачити на показах Metrocity, Victoria Beckham, Fendi, Christopher Kane і Luisa Spagnoli. Візерунчасті светри (вічний зимовий тренд), які вдало розбавлять однотонні базові образи, були представлені у колекціях Chanel, Max Mara, Emilia Wickstead та Antonio Marras. Светри у стилі Джей Хамфрі (Valentino), светри-сукні (Bevza) та мінімалістичні однотонні (Givenchy) також потрапили до найбажаніших моделей сезону. Поряд з елегантними кашеміром та мериносом багато галасу наробили пухнасті, текстурні светри (з люрексом, бахромою чи з букле), які одразу стають головним акцентом будь-якого образу.

  • Valentino
    Valentino
  • Isabel Marant
    Isabel Marant
  • Victoria Beckham
    Victoria Beckham
  • Jil Sander
    Jil Sander
  • Metrocity
    Metrocity
  • Givenchy
    Givenchy
  • Victoria Beckham
    Victoria Beckham
  • Max Mara
    Max Mara
  • Chanel
    Chanel

На що звертати увагу, вибираючи светр: радить Анастасія Білоус, fashion-редакторка журналу ELLE, стилістка

«Теплий трикотаж — одна з тих модних категорій, до яких не можна ставитися безвідповідально. Мама з дитинства привчала мене уважно дивитися на склад светрів і віддавати перевагу виключно натуральним матеріалам. Якщо, наприклад, бачите у складі акрил (особливо великий його відсоток) — звертайте, вам не туди! У віці тінейджерки я дуже полюбляла купувати пару-трійку подібних недорогих светрів у мас-маркеті, які потім скочувалися і зі швидкістю світла перетворювалися в непотріб. Тож раджу не повторювати моїх помилок і завжди обирати для себе якісні речі. Це ще й акт поваги до себе та свого тіла. Звертайте увагу на вироби із вовни з невеликою домішкою еластану або поліаміду (для пружності), а ще краще з ангори, мохеру або кашеміру. Безумовно, така річ вартуватиме дорожче, але і прослужить вам багато сезонів поспіль. Тим паче кашемір — один із головних елементів естетики old money, якщо ми вже говоримо про тренди».

Bevza

Яким має бути склад светра?

Аби светр слугував вам довго і справді зігрівав у морози, варто звертати увагу не тільки на його крій і колір, а й на склад. З огляду на це одразу можемо сказати: 100% синтетичні тканини (акрил, поліестер, еластан, віскоза) — точно не те, що вам потрібно. Попри привабливу вартість (іноді в рази меншу від аналогічних моделей із вовни) такі светри не тільки не зберігають тепло, а й швидко вбирають неприємні запахи та втрачають форму.

Що ж робити? Обирати светр із позначкою «100% шерсть»? Теж не варіант. У такому светрі вам, звісно, буде тепло, проте навряд чи комфортно: швидше за все, він колотиметься, до того ж потребуватиме особливого догляду. Найкращим рішенням стане баланс: 50-70% вовняних волокон і 50-30% синтетичних.

Різновиди вовни, з яких виготовляють светри:

звичайна овеча шерсть (на етикетці позначена як wool) — добре тримає форму, зігріває та не линяє під час прання;

овеча шерсть, яку зістригають вперше (lambswool) — гіпоалергенна, неймовірно м`яка, гладка, еластична і пружна, тому що для її отримання стрижуть молодих овець (віком до 7 місяців);

мериносова шерсть (merino wool) — м`яка на дотик, тривалий час зберігає тепло і вбирає вологу, не має «вовняного поколювання»;

кашемір (cashmere wool) — елегантний м’який матеріал, проте не такий міцний і теплий, як зазначені вище види вовни;

альпака (alpaca wool) — значно тепліший, аніж кашемір, матеріал, теплий, м’який, довго тримає форму;

ангора (angora) — найкраще утримує тепло, проте досить швидко вкривається ковтунцями;

верблюжа шерсть (сamel wool) — надзвичайно тепла тканина, але груба до тіла;

мохер (mohair) — теплий і затишний матеріал, але залишає ворсинки на іншому одязі.

Найпопулярнішими для зимових светрів є кашемір та мериносова шерсть.

  • Hukh
    Hukh
  • Keenly
    Keenly
  • SOZA
    SOZA
  • DAFF
    DAFF
  • The Miró
    The Miró
  • Keenly
    Keenly
  • CĖNC
    CĖNC

Светр з кашеміру чи мериносової вовни: що краще? Секрети розкриває Євгенія Созінова, засновниця бренду SOZA

«Мериносова шерсть стає все більш популярною, у виробах багатьох брендів сьогодні можна побачити такий склад. Кашемір давно є золотим стандартом серед матеріалів, що забезпечують тепло, м`якість, розкіш та привабливий зовнішній вигляд. У чому ж відмінність між цими двома тканинами і яку з них обрати для тепла та комфорту?

SOZA

Кашемір, як і меринос, — це тип вовни. Що робить це волокно дорожчим на ринку? Це походження самої шерсті. Шерсть кашемірових кіз і фактично волосся кіз кашемірової породи зустрічаються у світі рідше. Для виробництва одного светра потрібно вичесати від 4-6 кіз, зокрема, з зони навколо їхньої шиї. Це дуже м`яке волокно з високими ізоляційними властивостями. Кашемірові кози раніше жили тільки в Гімалаях на великій висоті та в кліматичних умовах, які сприяли зростанню певного підшерстку. Сьогодні кашемірові кози є у Китаї, Монголії, Пакистані.

Волокна мериносової вовни походять від овець мериноса, які зустрічаються в багатьох районах світу, на відміну від кашемірових кіз. Спочатку виведені в Іспанії, ці витривалі вівці тепер поширилися на Нову Зеландію та Австралію, звідки експортується більшість волокна.

Мериносова вовна відома своєю м`якістю та гнучкістю завдяки тонким і м`яким волокнам. Вони менш дратівливі, ніж звичайна овеча вовна, і добре проводять повітря та вологу.

Кашемірові светри VS светри з вовни мериноса: плюси та мінуси кожного

М`якість

Чутки правдиві: кашемір справді дуже м`який на дотик. Є щось особливе у шовковистості кашемірових шарфів чи светрів на шкірі. Кашемірові светри дуже теплі. Крім того, вони ще й невагомі. Навіть на светр крою оверсайз можна з легкістю одягнути пальто. Кашемір — це також переживання емоцій. Фізична насолода, що відчувається при дотику з тілом.

Хоча мериносова вовна набагато м`якша і гнучкіша за звичайну вовну, вона менш пухнаста і важча, ніж кашемір.

Колючість та алергенність

Волокна кашеміру дуже тонкі, м`які та гнучкі, крім того, вони антиалергенні. Якщо ви хочете назавжди забути про колючий одяг, вам точно потрібен кашеміровий светр. Це волокно не викликає свербіння. Меринос також вважається антиалергенним матеріалом, водночас вкрай рідко може поколювати.

Догляд

Кашемірові светри не можна просто так закинути в пральну машину. Вони вимагають особливого догляду. Люблять турботу: ручне прання з використанням щадних засобів або професійне чищення.

Мериносова шерсть більш універсальна і легка у догляді порівняно з кашеміром.

Довговічність

Волокна кашеміру дуже ніжні та м`які. Мериносова шерсть більш стійка до зносу та погодних умов. Меринос має властивість швидко виводити рідину, тому його часто використовують у виробництві спортивного одягу.

SOZA

Що ж обрати? Кашемір чи меринос?

Якщо взяти дві абсолютно однакові моделі светра, але з різним складом, різниця буде очевидною. Це визначається тактильно і за вагою. Кашемір м`якший, легший, тепліший і елегантніший. А ось у догляді кашемір капризніший. Він не любить тертя (наприклад, сумку на плечі) і щоденного носіння (цей шляхетний матеріал любить відпочити). Це означає, що можна дозволити собі прекрасний кашеміровий светр на особливий випадок, а для активної діяльності (зокрема, спорту) краще обрати міцний меринос.

Зазвичай речі з кашеміру дорожчі порівняно з аналогічними моделями з мериноса. Але тепер ми знаємо, чим це обґрунтовано».

Реклама

Популярные материалы
Читайте также
Популярные материалы