Дивимося трейлер біографічної драми про сина Івана Франка — одного з засновників української авіації та «батька» Пласту

«Інший Франко»

8 лютого 2024 року в український прокат виходить стрічка «Інший Франко», присвячена видатному сину великого «Каменяра» Івана Франка — Петру Франку.

 Петро був одним із засновників організації «Пласт», льотчиком і засновником авіації в Галицькій армії, науковцем, який мав 36 наукових патентів на винаходи, депутатом Верховної Ради УРСР. Молодший Франко був репресований радянською владою, вивезений у Сибір, дорогою загинув за загадкових обставин.

Режисером байопіку виступив Ігор Висневський, для якого ця стрічка стане повнометражним дебютом. В байопіку грають кращі актори країни різних поколінь. Головну роль Петра Франка грає В’ячеслав Довженко, відомий насамперед завдяки ролі Серпня у фільмі Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв («Мамай», «Хайтарма», «Кіборги», «Додому», «Захар Беркут») зіграв колишнього друга Петра, який стає на інший політичний шлях у буремні часи початку радянської окупації України. Дружину головного героя грає Надія Левченко, яка визнана однією з кращих акторок Івано-Франківської сцени. Прикрасою акторського складу є Ірина Кудашова — зірка шоу  «Школа».

Саундтрек для стрічки «Інший Франко» записала вокальна формація «Пікардійська Терція». Їх версія народної пісні «Розпрощався стрілець» вже визнана критиками та глядачами однією з найсильніших сторін байопіку.

Знімання проходили, як і у павільйонах, так і на справжніх історичних локаціях: у Львові у Стрийському парку, та меморіальному музеї «Дім Франка». Спеціально для виробництва картини було збудовано репліку літака Першої світової війни моделі «Альбатрос», яка була позначена бортовим номером LVGC-15960. Саме з таким самим бортовим номером літав і сам Петро Франко.

Автори фільму проводили консультації з родиною Петра Франка та працівниками музею «Дім Франка» і зуміли відтворити картину українського життя та побуту у першій половині ХХ століття.  Байопік не буде комплементарною роботою на честь видатного науковця та політика. Режисер, сценарист та актори створили об`єктивну картину життя та роботи науковця та політичного діяча та мають на меті відновити історичну справедливість та знову зробити ім’я ще одного Франка відомим, а його спадок — важливим.

«Петро Франко — це історична постать, про яку ми мало знаємо. Він і засновник організації "Пласт", і один із тих, хто започаткував українську військову авіацію, і науковцем був — в голодні часи досліджував можливості харчової промисловості. Але водночас, з приходом у Львів СРСР, стає депутатом Верховної Ради УРСР. Це людина зі стосом таємниць та секретів в біографії, Але в нашому фільмі значно важливіше інше».

Байопік «Інший Франко» стане першою великою прем`єрою українського кіно у наступному році.


Реклама

Популярные материалы
Читайте также
Популярные материалы