Суд в Амстердамі вирішив повернути колекцію «скіфського золота» Україні

Україна також повинна заплатити музею Алларда Пірсона за зберігання артефактів 111 тисяч євро.

Окружний суд Амстердама ухвалив, що колекція «скіфського золота» кримських музеїв, яка виставлялася в музеї Алларда Пірсона, має бути повернута Україні, а не в окупований Росією Крим. 
Як передає із зали суду власний кореспондент УНІАН, відповідне рішення у цьому спорі було оголошено сьогодні в Амстердамі: 

«Суд вирішив, що кримські артефакти повинні бути передані Україні, тому що вони є частиною культурної спадщини держави Україна», - йдеться в рішенні. 

Артефакти залишатимуться у Нідерландах впродовж періоду, за який сторони можуть оскаржити це рішення. 
Україна також повинна заплатити музею Алларда Пірсона за зберігання артефактів 111 тисяч євро. 
Суд також вирішив, що музеї Криму мають заплатити Україні та музею Алларда Пірсона 2800 євро відшкодування витрат. 

Предметом спору була колекція із 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» та Бахчисарайським історико-культурним заповідником, які були привезені для експонування в музеї Алларда Пірсона 6 лютого 2014 року в рамках виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі». 

Чинність контракту, що надавав право на тимчасове зберігання колекції музеєм Алларда Пірсона, завершився 13 червня 2014 року, після чого, згідно із законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню. 


Після окупації Криму Росією нідерландська сторона відмовилася повертати експонати кримським музеям, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України. 
Міністерство культури Росії наполягає на передачі колекції «скіфського золота» у власність Росії. 
Міністерство закордонних справ Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України. 
Офіційна позиція України полягає в тому, що експонати не можуть бути повернуті на окуповану територію, яка тимчасово не знаходиться під українським контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна. 

Предыдущая статья
15 высказываний Фрэнка Синатры, которые должен знать каждый мужчина
Комментировать
Следующая статья
Лучшие роли Джейка Джилленхола
Последние новости