5 причин сходити на комедію «Не хвилюйся, він далеко не піде»

Зворушлива і надихаюча історія карикатуриста Джона Каллагана, який після автокатастрофи вчиться заново рухатися, любити і приймати життя у всіх його проявах

Американська драматична комедія «Не хвилюйся, він далеко не піде» на широкі екрани в Україні вийде 30 серпня. Редактор ELLE.ua Світлана Кравченко відвідала прес-показ і нарахувала 5 причин, чому вам варто переглянути цю стрічку.

Реальна історія

В основі фільму лежить однойменна книга мемуарів Джона Каллагана, який жив у США в 1951-2010 роках. Ідея зняти стрічку про відомого карикатуриста виникла в Гас Ван Сента ще в 1989 році. Тоді ж він зайнявся режисурою і сценарієм. Головну роль планували віддати Роббіну Уільямсу. Однак повномасштабна робота над проектом (з новим акторським складом) почалася тільки в 2016 році, а світова прем’єра відбулася через два роки на кінофестивалі «Сандерс». Комедія також була представлена на 68-у Берлінському кінофестивалі

Драматичний сюжет

Головний герой – портлендський пияка Джон Каллаган. Від нього при народженні відмовилася мати, тому виріс він у прийомній сім'ї. Дитячі образи і відчуття непотрібності хлопець рано почав запивати спиртним. Дорогою до чергової вечірки він потрапляє в автокатастрофу, внаслідок якої до кінця своїх днів лишається прикутим до інвалідного візка. Паралізований 21-річний Джон починає життя спочатку. Одне із перших серйозних рішень – похід до клубу анонімних алкозалежних. Попереду – 12 кроків реабілітації, болючі зустрічі, відверті зізнання і відкриття у собі таланту до малювання. У 27 років безнадійний гультіпака стає широковідомим карикатуристом. Його дотепні роботи з'являються на шпальтах найвідоміших газет, ним захоплюються і водночас різко критикують. Як справляється з усіма викликами головний герой, які «знаки» трапляються на його життєвому шляху та до яких відкриттів він зрештою приходить – про це, власне, і розповідає стрічка. 

Зірковий акторський склад

У головних ролях – Хоакін Фенікс (відомий за стрічками «Гладіатор» і «Тебе ніколи тут не було»), Руні Мара («Дівчина з татуюванням дракона»), Джона Хілл («Вовк з Уолл-Стріт») та Джек Блек («Кінг-Конг»). Це вже третя колаборація Хоакіна Фенікса і Руні Мари. Актори знімалися разом в фільмах «Вона» та «Марія Магдалина». Як відомо, їх поєднують не тільки робочі стосунки. Це, звісно, позначилося і на останній кінороботі, де вони досить переконливо зіграли закоханих. 

Атмосферність

Події в стрічці розгортаються на зламі 70-80-хх. Джон носить джинси-кльош і яскраві сорочки, Ану – принтовані сукні та брюки з високою талією. Вулицями їздять «лінкольни», а квартиру прикрашають квітчасті шпалери. Фільм позбавлений надмірної динамічності. Основний акцент – на внутрішній трансформації головного героя. Спокійна музика і відверті діалоги додають особливої «лаунж» атмосфери.

Афористичність

У фільмі порушено кілька гострих тем – складне дитинство, пияцтво, становлення творчої особистості. Джон разом із Донні (директором клубу анонімних алкозалежних) багато розмовляють про віру у себе і вищі сили, про вміння вибачати і брати відповідальність за свої вчинки. «Не хвилюйся, він далеко не піде» і справді можна порізати на цитати «на всі випадки життя». При цьому серйозні афоризми Лао Цзи розбавлені гумором головних героїв (які, до речі, між собою називають філософа «Чаккі»). Ця зворушлива мотивуюча стрічка для тих, хто затаїв образу на світ і вирішив опустити руки. Після її перегляду вам точно захочеться зупинитися й подумати: а чи точно все так погано, а, може, щастя зовсім і не в матеріальному? Відповідь Джона Каллагана звучить так: «Звісно, робота і соцслужби додають мені сивини. Але я безмежно щасливий, що мої ідеї можуть виливатися на папір».

Предыдущая статья
Що треба знати про дівчину Леонардо Ді Капріо — модель Камілу Морроне
Следующая статья
Воєнний стан в Україні: усе, що треба знати на цей момент
Реклама
Последние новости