Високі підбори та сидяча робота: як офісне життя впливає на здоровий стан ніг?


Варто знати

Наскільки сидячий спосіб життя впливає на здоров’я ніг?

Штучне освітлення, малорухливість і тривале положення сидячи за комп'ютером можуть негативно відбитися на здоров'ї. Як правило, люди можуть скаржитись на погіршення зору, швидку втомлюваність, біль у спині та важкість у ногах. Зокрема, сидячий спосіб життя може призводити до венозного розширення. Адже офісні працівники більшу частину часу, а це не менше восьми годин на день, проводять за столом і відповідно майже не ходять.
В сучасному світі робота бiльшості людей пов'язана з комп'ютерами. Тож ми багато сидимо й при цьому не рухаємося, що поступово сповільнює обмін речовин. Що, в свою чергу, нерідко впливає на здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, змінює тиск та послаблює м'язи й кістки. Все це разом може мати негативні наслідки для здоров’я — від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів і проблем з ногами.

Чи шкідливо схрещувати ноги під час сидіння?

Це один з найпопулярніших міфів. Втім перехрещення ніг під час сидіння може викликати лише незначне підвищення венозного тиску. Якщо вам колись вимірював тиск медичний працівник, він міг попросити залишити ноги у вільній позиції на підлозі. Перехрещені вище коліна ноги сприятимуть тимчасовому і незначному підвищенню венозного тиску. Коли ви повернете ноги у вільну позицію, тиск повернеться до попереднього стану.
Коли мова йде про хронічну венозну недостатність, то треба розглядати тривале сидіння чи стояння в одній позі загалом, а не лише зі схрещеними ногами. У такому випадку це справді може підвищувати ризик захворіти. Та все ж таки не може бути єдиною причиною появи проблем варикозного розширення вен. Однак тривале сидіння з перехрещеними ногами може негативно впливати на поставу.
Сидіння в такій позиції більш ніж три години на добу може спричинити надмірний нахил корпусу вперед та округлення плечей. Така позиція змушує м‘язи компенсувати недоліки постави, внаслідок чого може виникнути дискомфорт, напруження та біль в спині чи суглобах.

Наскільки шкідливо носити взуття на підборах?

Багато жінок не уявляють свого життя без взуття на підборах. Більше того, в деяких компаніях воно є однією з вимог ділового етикету та офісного дрес-коду. Втім тривале носіння такого взуття може зашкодити здоров’ю ніг і спини. Носити підбори можна, якщо взуття має хороший супінатор, не тисне, підбір правильно розташований посередині п’яти.
Якщо носити їх постійно, це може призвести до збільшення жорсткості ахілового сухожилля та скорочення литкових м’язів. Тривале носіння високих підборів може знизити їхню ефективність при ходьбі та збільшити ризики травм.
Для зміцнення м’язів стопи та розтягування литкових м’язів потрібно регулярно займатися спортом, а також обирати просторе взуття, а не вузькі моделі. Якщо ви схильні до набряків, то вузьке взуття рано чи пізно почне перетискати судини, а також може натерти ногу до крові. Щодо набряків слід порадитися із сімейним лікарем, щоб виявити причину і призначити лікування. Незручне взуття також зменшує бажання виходити на прогулянки, що нераціонально, оскільки нам слід щодня ходити пішки у швидкому темпі, аби уникнути гіподинамії, хронічної венозної недостатності та навіть зменшити ризик деменції. Тут стане в пригоді змінне взуття: підбори для роботи, кросівки для міста.

Профілактика хронічної венозної недостатності

Тривале сидіння — це шкідлива звичка, незалежно від того, в якій позиції сидіти. Тому найперше, що радять лікарі, - це залишатися активними: вставати зі свого робочого місця кожні півгодини принаймні на п’ять хвилин, пройтися, або зробити руханку. Поза роботою варто займатися спортом. Зокрема, корисне для ніг плавання, під час якого ноги знаходяться не у вертикальному положенні, а у горизонтальному.
Не варто нехтувати також збалансованим харчуванням, оскільки ожиріння та надмірна вага теж можуть спричинити проблеми із ногами. І більше відпочивайте. Після роботи ляжте на ліжко так, щоб ноги опинились нахиленими під невеликим кутом (15-20 градусів). Якщо під вечір ноги втомлюються і сильно набрякають, робіть теплі ванни.

Інформаційний матеріал підготовлений редакцією. Інформація про знак для товарів і послуг Teva (Тева) на правах спонсорства. За детальною інформацією звертайтеся до спонсора ТОВ "Тева Україна" за адресою: 01042, Київ, проспект П.Тичини, 1в, 9 пов., +380 44 594 70 80. TRVZ-UA-00067
Термін дії матерілу: 30.06.2020