Хронічна венозна недостатність у вагітних: як попередити її виникнення


Найголовніше, що слід знати

Як може проявлятися хронічна венознa недостатність під час вагітності

Вагітність вважається одним з основних факторів ризику розвитку венозної недостатності, що пояснює, зокрема, більш часте ураження жінок, аніж чоловіків. У цей період жінки набирають вагу, проводять багато часу стоячи і переважно з дитиною на руках, що спричинює додатковий тиск на ноги. З кожною наступною вагітністю ризик виникнення венозних павутинок може збільшуватися. Це залежить від навантажень, віку, набраної ваги та інших факторів. Зокрема, харчування, правильного водного режиму і зручності взуття. Втім у деяких випадках прояви ХВН можуть зменшуватись впродовж 3-12 місяців після пологів.

Чого не варто робити

До занять спортом необхідно ставитися з великою обережністю. Але і малорухливий спосіб життя також може завдати істотної шкоди. Обрати вид спорту і комплекс фізичних вправ потрібно спільно з лікарем.
Під час ХВН рекомендують виключити з раціону їжу, яка довго перетравлюється і сприяє виникненню закрепів і порушує нормальний процес травлення; п. Краще не вживати жирні сорти і види м'яса і риби, вершкове масло, газовані напої, копчені ковбаси і консерви. Слід також обмежити вживання солі або сильно солоних продуктів, оскільки вони сприяють затримці рідини в організмі.

Як попередити хронічну венозну недостатність під час вагітності?

Навіть якщо симптоми хронічної венозної недостатності не турбують, важливо змінити стиль життя, аби попередити пошкодження нових вен і не загострити проблему.
Невід’ємною частиною здорового способу життя є спорт. Втім уникайте силових тренувань. Якщо у вас офісна робота, щогодини підводьтеся та ставайте навшпиньки, можна зробити п’ятихвилинну руханку або пройтись офісом. Частіше змінюйте положення тіла, особливо в літаку та в потязі. Під час тривалих авіаподорожей одягайте компресійні панчохи, їх допоможе підібрати лікар.
Ввечері корисно лежати 10 хвилин з піднятими ногами на 15-20 сантиметрів вище серця.
Слідкуйте за харчуванням і дотримуйтесь водного режиму: пийте не менше ніж 1,5 літра на добу. Гарною профілактикою хронічної венозної недостатності є наявність клітковини в раціоні. Зменшення маси тіла знизить навантаження на вени.
Лікарі радять носити підбори, якщо взуття має хороший супінатор, не тисне, підбір правильно розташований посередині п’яти. Тому краще позбутися незручних шкар. Зокрема, тих, що тиснуть. Краще ходіть містом у кросівках, а уже на роботі перевзувайтеся у взуття на підборах.

Інформаційний матеріал підготовлений редакцією. Інформація про знак для товарів і послуг Teva (Тева) на правах спонсорства. За детальною інформацією звертайтеся до спонсора ТОВ "Тева Україна" за адресою: 01042, Київ, проспект П.Тичини, 1в, 9 пов., +380 44 594 70 80. TRVZ-UA-00070
Термін дії матерілу: 30.06.2020