Що подивитися на Docudays UA: 10 фільмів про різні досвіди жінок

Історії про війну, солідарність та підтримку

З 31 травня до 9 червня в Україні триває міжнародний фестиваль кіно про права людини Docudays UA

Цьогоріч організатори в межах програми обговорюють історичну памʼять, ціну безвідповідальності, циклічність історії, покарання воєнних злочинців, пошук ідентичності та її збереження.

Серед фільмів фестивалю — історії про харківських чирлідерок, президентку Тайваню, юну гімнастку та зоозахисницю. Ми розповідаємо про 10 кінострічок, які показують різні досвіди жінок.

Nice Ladies

Режисерка: Марія Пономарьова

Харківська команда з чирлідингу Nice Ladies складається з жінок, яким понад 50 років. Учасниці готуються до чемпіонату Європи, проте через повномасштабне російське вторгнення не можуть повноцінно тренуватися разом — одні залишаються в рідному місті, а інші опиняються за кордоном. Жінки мають різні досвіди війни та відчувають, що розлука загрожує єдності їхньої команди. Чирлідерки шукають шляхи, як знову вибудувати спільну мову.

«Невидима нація»

Режисерка: Ванесса Гоуп

Це жива розповідь про президентку Тайваню Цай Іньвень — її балансування між надіями та мріями свого народу й колосальними геополітичними силами США та Китаю. Архівні кадри та уривки телевізійних новин ілюструють довгу історію постійно колонізованого Тайваню та пояснюють контекст сучасної політичної ситуації.

«Трішки чужа»

Режисерка: Світлана Ліщинська

Чотири покоління українок з однієї сімʼї досліджують руйнування своєї національної ідентичності через повномасштабне російське вторгнення. Вони вирушають в емоційну подорож під впливом нововіднайдених спогадів і сімейної історії.

«Все має жити»

Режисери: Тетяна Дородніцина, Андрій Литвиненко

Анна Куркуріна — харизматична спортсменка, «найсильніша жінка світу», зоозахисниця та відкрита лесбійка. Ще з раннього віку їй вдавалося встановлювати особливий звʼязок із тваринами — вона викладала біологію в школі, працювала в місцевому зоопарку, де подружилася з левом, допомагала облаштовувати притулки для тварин і намагалася знайти новий дім для бродячих тварин. У 40 років Анна вирішила стати професійною важкоатлеткою і швидко досягла вершини — стала триразовою чемпіонкою світу. Вона також почала працювати тренеркою для молоді з інвалідністю. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Анна допомагає пораненим та покинутим тваринам. 

«Кіоск»

Режисер: Даніель Стопа

Аня — сильна духом і рішуча. Лідка — соромʼязлива та стримана, ще й нещодавно покинула свого чоловіка-абʼюзера. Жінки зустрічаються в газетному кіоску, яким керує Аня. Вони працюють над запитом про розлучення. Попри жорсткі слова та постійні виклики, між ними поступово виникає звʼязок, який надає їм сміливості та сили. «Кіоск» — емоційний фільм про жіночу солідарність перед обличчям знущань. 

Girls` Stories

Режисерка: Aga Borzym

Яґода і Зузя — сусідки й подруги. Іноді вони ходять по морозиво або на дитячий майданчик. І їм завжди є про що поговорити. Бути дівчиною — це особливий досвід, а в них тільки починається перехідний вік. Біологія, гормони, прищі, перший бунт, перше кохання. Дорослі не завжди можуть підтримати або дати відповідь. А дівчата бачать дедалі більше. Абсурдність шкільної системи, навʼязані правила та дилеми, які треба розвʼязати. 

«Дівчинка далеко від дому»

Режисери:  Сімон Леренґ Вільмонт, Аліса Коваленко

13-річна Настя — гімнастка з Києва. Після перемоги на чемпіонаті України вона разом з бабусею вимушено поїхала в Німеччину через початок повномасштабної війни в Україні. У незнайомому місті Насті довелося почати все спочатку й жити з невідомістю. Однак Настя приєдналася до німецької команди з гімнастики, де знайшла надію й почала будувати для себе нове життя. Ця зворушлива історія — про стійкість, дружбу та здатність спорту обʼєднувати людей.

A Picture to Remember

Режисерка: Ольга Черних

Ольга Черних провела дитинство в Донецьку 1990-х років, перш ніж переїхати з батьками до Києва. Проте її бабуся залишилася вдома. Повномасштабне російське вторгнення в Україну тільки посилило відчуття дистанції між героїнею та її бабусею. A Picture to Remember — це розповідь про війну з погляду трьох поколінь жінок. Ольга Черних, її матір та бабуся мають часті відеодзвінки, доповнені фотографіями із сімейного архіву та новинними репортажами.

«Місія 200»

Режисер: Володимир Сидько

Українка поставила на паузу діяльність свого туристичного бізнесу під час повномасштабного російського вторгнення та почала транспортувати тіла загиблих військових. Долаючи тисячі кілометрів без зупинок чи сну, вона везе тих, хто вже закінчив боротися в цьому світі й перебуває у своїй останній подорожі.

Boots on the Ground, Hands in the Soil

Режисерка: Кароліна Ускакович

Режисерка Кароліна Ускакович та її харизматична бабуся Зоя мають надзвичайний духовний зв’язок. Взимку 2021 року Зоя подарувала Кароліні пакетик насіння власних помідорів. Однак наступний сезон вирощування припав на спустошливе російське вторгнення. Не зупиняючись перед складними обставинами, жінки почали незвичайний проєкт — разом доглядали за своїми городами онлайн. Вони плекали свої рослини й вели важливі розмови, проливаючи світло на значущість такої практики під час війни.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали