ІНТЕРВ'Ю
Аліна Френдій
Власниця шоуруму та засновниця власного бренду одягу Аліна Френдій знає все не тільки про вартість речей, але й про їхню цінність.

Блогер знялася в спеціальному проекті ELLE.UA та Perwоll і розповіла нам про свій гардероб-трансформер, вдумливий шопінг та модні лайфхаки, які продовжують життя улюблених речей.
«Переповнена шафа — це не просто примха дівчини, а й великий удар по екології»,
АЛІНА ФРЕНДІЙ
Що для вас означає поняття «свідома мода»?
01
Перш за все, це розумні покупки. Я завжди закликаю свою аудиторію складати списки справді необхідних речей. Ставтеся до шопінгу не на емоціях, а більш серйозно. Переповнена шафа — це не просто примха дівчини, а й великий удар по екології.
Мій гардероб складається на сімдесят відсотків з бази і на тридцять — із трендових речей. Це необхідно для підтримання власного стилю і наповнення мого fashion-блогу, бо я не можу постійно ходити в одному й тому самому.

Я завжди складаю собі список і перед покупкою кожної речі продумую з нею три-чотири образи. Тому що можна купити сукню і жодного разу її потім не вдягнути.

У мене вже набите око, я знаю свій стиль і смак, тому зазвичай купую речі без примірки. Також я формую гардероб-трансформер, щоб всі речі між собою поєднувалися.
02
Як здійснювати покупки вдумливо і при цьому мати стильний вигляд?
СКЛАД: 100% ВІСКОЗА
Червона сукня
Прати речі з віскози краще при температурі 40 градусів і нижче, в делікатному режимі чи в режимі для синтетики. Для збереження кольору та текстури тканини краще використовувати гелевий засіб для делікатного прання кольорових речей Perwoll.
Якими були ваші перші кроки до розумного споживання?
03
Перше, що я зробила, це розібрала свій гардероб. У мене справді є речі, яким по три-чотири роки, але вони й досі в ідеальному стані. Тож я їм даю друге життя. Я ніколи нічого не викидаю, віддаю друзям, родичам, влаштовую аукціони і сейли.

І ще важливий пункт — правильний догляд. Тому що пошкоджена чи занедбана річ змушує купувати нову.
Я рекомендую розбирати гардероб хоча б чотири рази на рік — щосезону, аби з часом дійти до ідеальної капсули. Тут знову діє правило «сімдесят на тридцять»: базові/принтовані речі.

Надавайте перевагу універсальним моделям і не поспішайте викидати одяг не в ідеальному стані. Я, наприклад, створила окремий акаунт в Instagram, і моя аудиторія постійно чекає там на поповнення.
04
Від яких речей ти б радила позбавлятися в першу чергу?
СКЛАД: 100% БАВОВНА
Сорочка
Обов'язково періть білі речі окремо від кольорових, а бавовну окремо від синтетики. Обирайте температуру не більше 60 градусів. Не варто сушити такий одяг під палючим сонцем. Пам'ятайте, бавовна легко мнеться і на ній лишаються сліди від прищіпок. Перед прасуванням речі кращі вивернути.
Чи є у вас улюблені речі, які служать роками?
05
Чорний універсальний жакет, який підходить абсолютно до кожного образу, постійно мене виручає. Я люблю чорний колір, він для мене ошатний, лаконічний і завжди безпрограшний.

Ще я обожнюю сукню-комбінацію мого власного бренду — ідеальна, на бретельках, довжини міді, красивого ментолового відтінку. Це зараз тренд сезону, і я готова в цьому кольорі скупити все.

Якщо говорити загалом про мій базовий гардероб, то до нього точно входять блакитні mom jeans, біла сорочка, спортивний костюм, який не буде кошлатитися, пальто темних кольорів, чорна сумка середнього розміру, чорний жакет, брючний костюм (без нього я взагалі не уявляю свого життя), яскрава сукня довжини міді, і напевно, якісь теплі светри.
Я люблю відчувати свіжість, тому перу речі декілька разів на тиждень, навіть якщо вдягала їх всього раз. Щоб одяг не втрачав вигляду, я ретельно його сортую і перу при температурі тридцять градусів, обираю делікатний режим і заливаю тiльки гелеві засоби.
06
Як ви доглядаєте за своїми улюбленими речами?
СКЛАД: 50% ВІСКОЗА, 50% ПОЛІЕСТЕР
Спідниця
Такі речі краще прати при температурі 40 чи 60 градусів, вижимати в центрифузі і сушити вивернутими на тонкій вологій тканині. Пліссе краще не прасувати.
Чи є у вас якісь модні лайфхаки, які допомагають продовжити життя речей?
07
У мене є спеціальна машинка, яка голить речі, хоча це можна зробити і звичайною бритвою. Таким чином я рятую свої пальто з вовни. Яким би якісним не був одяг, механічні пошкодження все одно з'являються (наприклад, сліди від сумки). Час від часу я влаштовую ревізію: обрізаю все, що торочиться чи висить. Крім того, користуюся липкою стрічкою, яка збирає з улюбленого чорного жакету всі пилинки і ниточки. Вона завжди під рукою, аби за будь-яких обставин мати вигляд на всі сто.
СКЛАД: 100% ШОВК
Сукня - комбінація
Шовкові речі не люблять перепадів температури, тому прати й полоскати їх потрібно при температурі не вище 40 градусів. Краще обирати рідкі засоби для прання, які допоможуть зберегти ніжний колір, наприклад, засіб для прання речей iз вовни та шовку Perwoll. Викручувати шовковий одяг категорично заборонено. Сушити потрібно в горизонтальному положенні, на м'якій тканині.
СКЛАД: ШКІРА, МЕТАЛЕВІ ЕЛЕМЕНТИ
Сумка
Раз на тиждень протирати сумку мильною водою, не використовуючи при цьому вологих серветки, оцет чи засоби для видалення плям (їх краще довірити професіоналам). Не забувайте про пильник і не лишайте сумку під прямим сонячним промінням. Не носіть світлу сумку з темним одягом і не беріться за неї відразу після використання крему для рук.
Made on
Tilda