Австрія ― країна, куди хочеться повертатися. Заради смачної кухні, прекрасних умов для катання на лижах і не тільки, незвичайних готелів та, звісно ж, дивовижної природи. Розповідаємо про 8 мальовничих куточків Австрії, де хочеться залишитись назавжди.
Відомий композитор Томас Кошат, який народився в Каринтії, якось сказав, що ніхто не зміг би написати більш романтичну мелодію, ніж та, яку створила природа цього краю. І кожен, хто тут побуває хоч раз, неодмінно з цим погодиться. Весь сенс цих слів втілений у містечку Санкт-Лоренцен, що сховалося серед густих лісів і величних скелястих гір Lienz Dolomites. Завдяки близькому сусідству з природою тут панує особлива атмосфера спокою та гармонії.
Окрім красивих пейзажів та мальовничих околиць, долина відома високогірним спа-центром Almwellness Tuffbad, де гості можуть розслабитися в термальних джерелах, погрітися в саунах з ароматом ялинових гілок та повністю перезавантажитися не лише фізично, а й емоційно. Запевняємо, навіть декілька днів у цій казці зроблять ваше життя трішечки щасливішим.
Долина Монтафон, що розташована в південній частині землі Форарльберг на кордоні зі Швейцарією, входить до п’ятірки найкращих гірськолижних регіонів країни. 11 курортних містечок, оточених горами заввишки понад 3000 м, пов’язані єдиним лижним автобусом і скіпасом, що дозволяє відпочивати без кордонів.
Найвище в долині, на висоті 1423 м, розташований Гаргеллен, що нараховує всього 100 жителів. Через містечко не їздить транспорт, тому тут сповна можна насолодитися п’янким чистим повітрям та первозданною тишею. Взимку сюди з’їжджаються сноубордисти та лижники, щоб опановувати чудово обладнані снігові траси. А в теплу пору року тут можна займатися скелелазінням, кататися на гірському велосипеді, їздити верхи або грати в теніс. Щовівторка вранці ресторан Schafberg Hüsli на висоті 2130 м пропонує гостям насолодитися чудовим сніданком і незабутнім світанком над гірськими масивами Ретікон і Сільвретта.
Штубен — найменше з-поміж п’яти гірськолижних сіл долини Арльберг, яке нараховує всього 110 жителів і близько 30 будинків. Воно відоме не лише своєю затишною атмосферою, а й тим, що тут народився й виріс піонер-гірськолижник Ханнес Шнайдер, який заснував у цих краях першу лижну школу.
Попри свою мініатюрність Штубен користується особливою популярністю серед гурманів. У ресторані Alte Gaststube готелю Mondschein, рекомендованому путівником Michelin, гостям подають ковбаски з оленини, свіжоспечений хліб, домашній мармелад і чудові вина. За розвагами також можна вирушити в респектабельний Лех, повний знаменитостей Цюрс, молодіжний Санкт-Антон та комфортабельний Санкт-Крістоф. Всі курорти об’єднані в єдину область катання, що складається з 350 км різноманітних трас, доступних за єдиним скіпасом Ski Arlberg.
Містечко Лех — зимовий рай для любителів лижних прогулянок і фрірайду. А ще для романтичних натур, яких точно не залишить байдужими місцева архітектура ― зокрема готична церква в центрі старовинного села, оточена величними гірськими піками.
Вечори гості проводять на терасі готелю Bergkristall з келихом вина і тарілкою делікатесного місцевого сиру, або ж вечеряють в одному з численних ресторанів, відзначених зірками Michelin і кухарськими ковпаками Gault Millau.
«Тут зберігається спокій», — так написав про це місце австрійський письменник, поет, художник і педагог Адальберт Штифтер 150 років тому. Звучить дуже привабливо, особливо для тих, хто давно мріяв утекти від метушні великого міста. Навіть коли селище вкривається снігом, а місцеві підіймачі починають весело дзижчати, ніщо не порушує гармонію, створену природою.
Грюнау відомий у світі завдяки сірим гусям, поведінку яких багато років вивчав етолог Конрад Лоренц. Сьогодні ж у місцевому заповіднику Cumberland розводять безліч видів рідкісних тварин — за ними можна спостерігати, гуляючи пішохідним маршрутом, що лежить через парк. А у дні, коли хочеться провести час активно, можна вирушити до гірськолижної області Касберген, де для катання обладнані 40 км трас.
Села в долині Філльгратенталь — справжній рай для тих, хто мріє про спокійний відпочинок серед незайманої природи. Тут можна оселитися в традиційних хатинках, розташованих посеред гірських лук на висоті 1400 м. З-поміж розваг — походи у засніжені гори, катання на лижах та санчатах. Усі гості, що приїжджають у цю місцевість, відзначають те, як гармонійно вона поєднує у собі атмосферну автентичність та ретельно продуману туристичну інфраструктуру — у долині є безліч ресторанів.
Назва мальовничого регіону походить від полонини Вільдшенауер-Ахе, на схилах якої розташовано безліч курортних містечок. Найвище розмістилося село Тірбах, у якому живуть усього 160 людей та вдвічі більше корів. Тут гості знайдуть два готелі, невеличку церкву, кілька селянських господарств і одну з найменших в Австрії шкіл, де навчаються лише дванадцять учнів.
Тут ви відчуєте, ніби за допомогою машини часу потрапили у минуле. Може здатися, що за кілька століть тут нічого не змінилося. Однак насправді місцевість активно розвивається і пропонує туристам усе більше можливостей для активного відпочинку як взимку, так і влітку.
Невелике курортне містечко Фільцмос лижної області Ski Amadé розташоване на самому сході землі Зальцбург, на половині дороги від Ебена до Рамзау. Це справжній оазис спокою та релаксу, захований у затишній улоговині. Сюди зазвичай приїжджають родинами, щоб провести час разом. Гостям тут пропонують розваги на будь-який смак: від катання на кінських упряжках та довгих прогулянок з неповторними краєвидами до бігу на лижах засніженими ландшафтами. Є у містечку й гірськолижні траси: для початківців та досвідчених лижників. Не пропустіть апре-скі (розваги після того, як спуски зачиняються) в барі готелю Happy Filzmoos.