Куди піти в березні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Заходи початку весни

Концерт українського гурту Ziferblat, виставка про жіночий спротив у Криму та спеціальний показ фільму, створеного на основі історій ув’язнених жінок з Одеської виправної колонії — такі події відбуватимуться цього березня. 

Що слід відвідати? Ми зібрали події, варті уваги.

Концерт Ziferblat

Де: ATLAS
Коли: 2 березня

Український гурт Ziferblat, який цьогоріч був у фіналі Нацвідбору на Євробачення, організовує «Диско-фанко-терапію» у київському клубі Atlas. Виконавці обіцяють метч стилю, молодості й глибини за допомогою інтелігентної рок-музики в поєднанні з нестримною енергією.

Концерт «Друга ріка»

Де: ATLAS
Коли: 8 березня

Рок-гурт «Друга ріка» презентує композиції в акустичному та електронному аранжуванні на весняному концерті в Atlas. Музиканти виконають хіти про кохання та проведуть благодійний аукціон на допомогу ЗСУ.

Спеціальний показ фільму «Цензорка»

Де: кінотеатр «Жовтень»
Коли: 9 березня, 13:55

Леся — молода мама, яка народила первістка у спецколонії. Головну героїню турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За життям Лесі стежить співробітниця колонії — самотня цензорка Олена. Фільм «Цензорка» спирається на реальні історії ув’язнених жінок, які живуть в Одеській виправній колонії № 74. 

9 березня відбудеться спеціальний показ кінострічки за участі виконавиці однієї з головних ролей — акторки Марини Клімової. 

Презентація книжки Ніка Лисицького «Кий і морозна орда»

Де і коли : 21 березня — книгарня «Сенс» на Арсенальній
29 березня — книгарня «Моя книжкова полиця»

«Кий і морозна орда» Ніка Лисицького — перший роман великої серії «Епічні пригоди міфічних героїв у Багатосвіті». Автор розповідає про мрійливого юнака Кия, у світі якого стається лихо — зима не закінчується. Зі своїм товаришем Чугайстром Кий намагається з’ясувати, чому забарилася весна. Разом вони вирушають у небезпечну мандрівку.

Піл час презентації відвідувачі можуть познайомитися з письменником, дізнатися про історію написання книги та придбати роман з автографом.

Виставка робіт Алли Горської

Де: Український Дім
Коли: 14 березня - 28 квітня

На першій ретроспективній виставці Алли Горської представлено понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола. Експозиція знайомить відвідувачів з ескізами найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами визначних українських діячів — Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча та Ліни Костенко.

Виставка художньої кераміки Тетяни Кремень та Софії Горбачевської «Геометрія. Форми»

Де: The Naked Room 
Коли: 13–17 березня

Художниці Софія Горбачевська та Тетяна Кремень у спільному проєкті виявляють математичні якості скульптурної форми крізь різні методи роботи з глиною. Софія Горбачевська використовує автентичні техніки для створення абстрактних предметів. Їхні обриси тягучі, природні, біонічні — такі, що максимально оприявнюють фактуру матеріалу. Тетяна Кремень поєднує чутливість кераміки з різкими геометричними лініями, властивими оригамі. Ці керамічні скульптури тварин виконані в запозиченій з японського мистецтва техніці складання фігурок з паперу. 

Проєкт Віктора Сидоренка «Чорна земля. Вимушена дезорієнтація» 

Де: Національний музей «Київська картинна галерея» 
Коли: 8 березня–7 квітня 

Проєкт Віктора Сидоренка складається з авторського фільму, а також картин і графічних композицій із серії «Сполохи чорнозему». У «Чорній землі» художник рефлексує на події останніх двох років, пов’язані з російсько-українською війною та складними питаннями людського буття.  Віктор Сидоренко продовжує основну тему, з якою працює ще з середини 1990-х років. Упродовж творчості в художника виник головний персонаж — напівоголена, позбавлена індивідуальності фігура, яка є символом масового учасника соціальних та історичних подій та рушієм історії.

Виставка World Press Photo

Де: Одеський національний художній музей
Коли: 1–29 березня

Одеса завершує всеукраїнський тур виставки World Press Photo 2023. На експозиції презентують роботи усіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини та важливі події 2022 року: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані.

Виставка «Віхи» про київських митців Петра та Олександра Бабаків

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
Коли: до 24 березня

Це виставка про двох київських митців, батька та сина — Петра та Олександра Бабаків. Експозиція Олександра Бабака поділена на вісім віх, в межах яких він розповідає про своє дорослішання, поступ до художньої майстерності — від дитячих начерків до робіт, що прикрашають стіни музеїв, галерей. На виставці планують показати роботи й батька митця — Петра.

Виставка Івана Марчука «Відомий невідомий»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»
Коли: впродовж березня

Виставка показує широкий спектр творчості Івана Марчука, тому вона побудована на протилежностях: політичне — аполітичне, свобода — неволя, сприйняття — несприйняття, відоме — невідоме. Експозиція поєднує авторську техніку «пльонтанізм» та різні медіа, в яких працював художник, — зокрема, кераміку.  Частину творів митець презентує вперше. 

Виставка Нікіти Кадана «Промінь входить у ґрунт» 

Де: Voloshyn Gallery
Коли: до 31 березня

Це друга персональна виставка Нікіти Кадана у Voloshyn Gallery. Митець презентував комплекс робіт (скульптури, малюнки вугіллям, живопис), присвячений події, що сталася 10 жовтня 2022 року у Києві, під час одного із найбільших масованих обстрілів Росії на території України. Тоді одна з ракет вибухнула на дитячому майданчику в парку ім. Тараса Шевченка, розташованому безпосередньо біля приміщення галереї. 

Мистецько-дослідницька виставка керамічних скульптур Юрія Мирка «Порожнеча»

Де: Київська міська галерея мистецтв «Лавра»
Коли: 22 лютого — 22 березня

Український скульптор-кераміст Юрій Мирко відомий артоб’єктами, що є рефлексією на власний досвід, спостереження дійсності, ведичні писання, а також силу оберегів, одним із яких є образ Бога. Його нова експозиція поєднує скульптуру, світло та музику та є цілісним мистецьким твором, художнім і філософським дослідженням духовних пошуків людини та сенсів її буття. Простір фізичний надасть глядачу виставки простір ментальний, аби цілком зануритися у досвід, яким ділиться художник.

Виставка «Ломикамінь. Жіночий спротив у Криму»

Де: Офіс Кримської платформи
Коли: впродовж березня

Виставка кураторки Тетяни Філевської присвячена роботам сучасних українських мисткинь, чиї життя чи художні практики тісно пов’язані з Кримом та досвідом перебування в окупації. Серед художниць, які покажуть свої роботи, — Еміне Зіятдінова, Алевтина Кахідзе, Марія Куліковська, Лія Достлєва, Юлія По, активістки жіночого руху спротиву «Зла Мавка». 

Проєкт звертає увагу на історії жінок, незаконно ув’язнених за підтримку України, вшановує силу волі дружин політв’язнів, а також тих, хто щоденно чинить спротив окупантам, демонструючи боротьбу за свої права та свободи. Сама ж виставка розповідає про сучасні події в окупованому Криму, а також історичні та психологічні аспекти окупації півострова.

Показ документального фільму «Ми. Майбутнє»

Документальний фільм «Ми. Майбутнє» розповідає історії дітей з Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Каховки та Львова. Хлопці та дівчата діляться мріями та власним досвідом проживання війни, а ще розповідають про свої проєкти. Наприклад, Мирослава Трофимчук працює над молодіжним рухом для криміналізації екоциду, а Софія Оніщенко організовує платформу для молодіжних волонтерських обмінів. Реалізувати ідеї дітей допомагають досвідчені викладачі-наставники.

Прем’єра фільму в Києві запланована на кінець березня. Зараз герої стрічки готуються до туру Великою Британією та США. Відкриватиме тур показ у Лондоні, що відбудеться 14 березня.

Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Читайте також
Популярні матеріали