WOMEN OF IMPACT

Журнал «ELLE Україна» розпочинає голосування в рамках міжнародної премії WOMEN OF IMPACT, яка заснована мережею видань ELLE.

Буремні часи переводять фокус уваги на зовсім інші людські цінності та кидають нові виклики. У тяжку годину «ELLE Україна» віддає шану сильним, незламним жінкам і відзначає впливових особистостей, які присвячують своє життя соціально важливим ініціативам і попри виклики доводять, що для українок немає перешкод. Небайдужість, дієвість, голоси, до яких дослухаються, — все це об’єднує номінанток проєкту WOMEN OF IMPACT в Україні.

Лауреатки WOMEN OF IMPACT UKRAINE будуть оголошені на урочистій церемонії 5 березня 2024 року з урахуванням ваших голосів на підтримку в таких номінаціях:

Ще одна СПЕЦІАЛЬНА НОМІНАЦІЯ буде оголошена під час церемонії

Голосування триває до 1 березня 2024 року. Час приєднатися, щоб підтримати своїх кандидаток...

З питань партнерства просимо звертатись:
Ганна Толстих (Founder & CEO Forward Marketing Agency)
+38 050 469 92 98 (месенджери)
gannatolstykh@gmail.com

Волонтерство
ІРИНА СОЛОШЕНКО

Війна для Ірини розпочалася 2014 року на Майдані. Одразу після анексії Криму вона написала заяву за власним бажанням на мобілізацію, а після відмови військкомату пішла туди, де й досі відчуває себе найбільш корисною, — до Головного військового шпиталю. За час повномасштабного вторгнення разом із фундацією «Коло» для НВМКЦ ГВКГ завдяки фандрайзингу було закуплено обладнання на суму 17,5 млн грн, зокрема надсучасну ендоскопічну стійку Olympus. Додатково були придбані чотири апарати штучної нирки для гемодіалізу B Braun Dialog plus та дві професійні системи глибокого очищення води того ж виробника на суму майже 7 млн грн, завдяки чому вдалося обладнати апаратами гемодіалізу ще дві реанімації. Проте одним із головних реалізованих проєктів, яким Ірина дуже пишається, стали евакуаційні вагони, які допомагають рятувати життя та перевозять поранених. Ці фактично «госпіталі на залізниці» покращують якість медичної допомоги пораненим практично на шпитальному рівні вже від початку евакуації.

повна інформація
Світлана Легка

Засновниця організації «Благодійний фонд Світлани Легкої “Світлий”», членкиня Добровольчого формування територіальної громади, військова волонтерка. Основні напрямки діяльності фонду «Світлий» сьогодні: забезпечення потреб військових на передовій засобами першої необхідності, матеріально-технічними та автотранспортними засобами; забезпечення потреб бойових медиків, стабілізаційних центрів на передовій; допомога з медикаментами та витратниками тактичної медицини; забезпечення каретами швидкої допомоги та евакуаційними транспортними засобами; гуманітарна допомога постраждалому цивільному населенню та державним установам (Бородянська ОТГ Київської обл., Херсонська обл.); опікування хоспісом у смт Клавдієво-Тарасове та постраждалими на деокупованих територіях Бородянської ОТГ Бучанського району; гуманітарна допомога постраждалим внаслідок війни дошкільним і шкільним навчальним закладам. Упродовж 2023 року благодійним фондом Світлани Легкої «Світлий» надано допомогу 70 військовим формуванням і 50 селищам, зокрема доставлено більше 100 тонн продуктів харчування для ЗСУ, понад 200 тонн гуманітарної допомоги цивільним на деокупованих територіях; більше тонни медичних препаратів тактичної медицини та 20 тонн гігієнічних засобів для ЗСУ, 30 евакуаційних авто для ЗСУ. Це не повний перелік, але цифри справді вражають.

повна інформація
Тата Кеплер

Волонтерка Тата Кеплер займається медичною допомогою військовим із 2014 року. За цей час вона створила потужний ресурс для подальшої підтримки армії та цивільного населення завдяки внескам прямих донорів. Від моменту повномасштабного вторгнення активна робота Тати Кеплер розрослася до окремого самостійного проєкту «Птахи», який працює одразу в кількох напрямках: тактична медицина (постачання тактичної медицини та складних ліків, забезпечення медичних рот багатьох бригад і забезпечення роботи стабілізаційних пунктів у зонах бойових дій); цивільна медицина (допомога лікарням і шпиталям, закупівля антибіотиків для поранених військових), а також адресна допомога цивільним (нові дахи для пошкоджених будинків на деокупованих територіях). За два роки повномасштабного вторгнення було зібрано понад 320 млн грн, зокрема для 100 тисяч військових, роздано більше 15 тисяч цивільних аптечок, покрито 100 нових дахів, пробурено 5 водоносних свердловин. Географія роботи охопила більше 700 населених пунктів.

повна інформація
Реабілітаційна медицина
Ксенія Возніцина

Державний центр психічного здоров'я та реабілітації ветеранів «ЛIСОВА ПОЛЯНА», м. Київ.

Керівниця центру відновлення психічного здоров’я «Лісова поляна». З 2014 року опікується людьми з «невидимими пораненнями» — психотравмами, наслідками контузій, займається стабілізацією емоційного стану після пережитого полону та тортур. Залучає кращих фахівців, практики та методи з міжнародного досвіду, адаптовані до українських реалій війни. Щоденно тут перебуває 250 пацієнтів: воїни з лінії фронту, звільнені з полону, родичі загиблих або зниклих безвісти. Розробила та презентувала посібник «Модель Центру відновлення психічного здоров’я для постраждалих від війни в Україні» для розповсюдження досвіду по регіонах. Авторка тренінгової платформи для навчання та обміну досвідом з фахівцями різних галузей. Експертка у вивченні та лікуванні посткомоційного синдрому. Тренерка, авторка посібників і публікацій по роботі з травмою війни, інтеграції ветеранів у суспільстві.

повна інформація
Ольга Руднєва

SUPERHUMANS Center,
м. Львів

Співзасновниця та СЕО Superhumans Center — центру психологічної підтримки, реабілітації та протезування людей, які постраждали внаслідок російської агресії. Станом на 31 грудня 2023 року Superhumans встановив 393 протези та виписав на своїх двох 280 пацієнтів. 261 день роботи, майже щодня — виписаний пацієнт. Доволі велика кількість пацієнтів Superhumans мають складні ампутації, втратили дві та більше кінцівок. Центр надає безкоштовні послуги військовим, цивільним і дітям, а також протезує іноземний легіон. Окрім цієї роботи Superhumans прагне змінити ставлення суспільства до людей з травмами війни та поширити на цілий світ правду про ситуацію в Україні. Центр не фінансується з державних коштів, проте плідно співпрацює з Міністерством охорони здоровʼя та має підтримку першої леді України. На базі Superhumans також функціонують освітній Центр з навчання протезистів і реабілітологів, відділення соціальної інтеграції пацієнтів. З лютого 2024 року в Superhumans відкривається ще одне відділення — реконструктивної хірургії обличчя та кінцівок.

повна інформація
Алла Півник

Реабілітаційний центр RECOVERY,
м. Дніпро

Керівниця Дніпровського реабілітаційного центру Recovery. Лікарка-практик із 23-річним досвідом у галузі реабілітації, очолює відділення фізичної та реабілітаційної медицини в Міській клінічній лікарні № 4 Дніпровської міської ради, на базі якого почав роботу перший центр національної мережі Recovery в Україні, започаткованої Віктором та Оленою Пінчук. Під керівництвом Алли Півник було створено ефективну мультидисциплінарну команду, яка наразі є однією з найбільших у країні. У 2020 році колектив складався лише з трьох працівників, а сьогодні це потужна спільнота з 44 фахівців. Протягом десяти місяців роботи Recovery реабілітацію та відновлення в ньому пройшли понад півтори тисячі важкопоранених захисників і захисниць України.

повна інформація
Популяризація креативного іміджу України за кордоном
Ukrainian Design Brands

Сана Моро та Анастасія Білецька

Компанія Maino Design, започаткована у 2017 році Анастасією Білецькою та Саною Моро, одразу стала для засновниць більше ніж бізнес-проєктом. Головним покликанням була промоція українського дизайну в Європі, точкою входу в яку є Франція. Майданчиком для старту такої діяльності Анастасія та Сана обрали салон Maison&Objet, тож у 2018 році саме в Парижі вперше було представлено колективний стенд українського дизайну. Від того року стенди Ukrainian Design Brands є дебютним експортним майданчиком для всього сектора креативної економіки України в галузі предметного дизайну. Згодом до серійних предметів доєдналися також і стенди з українським крафтом. Перший стенд Ukrainian Ceramic and Craft виявився водночас і першим міжнародним проєктом від початку повномасштабного вторгнення — у березні 2022 року. Знаковим для українського дизайну став також спецпроєкт The Art of Resilience, реалізований за підтримки організаторів салону Maison&Objet, SAFI у січні 2023 року. Загалом за минулі п’ять років у профільних заходах на європейському ринку взяли участь понад півсотні українських брендів, і деякі вже мають успішну міжнародну біографію: Noom, MZPA, Zegen, Art & Design by Kristina Gaidamaka, Yalanzhi Objects, Next Level Lighting, SleepOnnn, Conferma, innazimina, grid/, gomingir, Donna, Panopticum collection/Kassone Furniture, Wood Mood, Mapico, Старицька Майстерня, Zemna, Oitoproducts, Тvoї Studio, Solomia RCS, Dali Home, Woo, kint та інші.

повна інформація
i am u are

Анна Пагава та Христина Скрипка

Проєкт про креативну економіку України покликаний презентувати та популяризувати вітчизняний креативний продукт за кордоном. За час існування проєкту на виставках, присвячених Україні, в Нью-Йорку та Лос-Анджелесі з нашою творчою індустрією познайомились понад п’ять тисяч американців. Загалом вдалося представити більше 200 брендів. Задля розширення можливостей продажу та просування брендів по всьому світу було також створено онлайн-платформу i am u are. Крім того, організатори провели низку спеціальних заходів, зокрема поп-ап з фестивалем «Іскра» у Нью-Йорку, панельні дискусії з Razom for Ukraine в рамках другої виставки в Лос-Анджелесі, демонстрацію фільмів «Памфір» і «Тіні забутих предків» у Лос-Анджелесі.

повна інформація
Support Ukrainian Fashion

Ірина Данилевська

Попри повномасштабну російську агресію, українські дизайнери не припиняють творити, тож Ukrainian Fashion Week залишається вірним своїй місії — підтримувати індустрію та просувати вітчизняні бренди на світовій арені. Сьогодні ця справа наповнена новими напрямками — активно залучати українських дизайнерів до міжнародних професійних подій, популяризувати наші бренди на міжнародному ринку, що підтримує вітчизняний бізнес і зберігає робочі місця. Саме тому після 24 лютого 2022 року Ukrainian Fashion Week запустив Ініціативу Support Ukrainian Fashion для допомоги українським дизайнерам під час війни. Попередні три сезони UFW вперше за 26-річну історію інституції відбулися не в Києві, а на міжнародних подіумах і платформах. Це дозволило українським модним брендам презентувати свої колекції, створені під час війни, на 19 профільних заходах по всьому світу. В рамках глобальної Ініціативи Support Ukrainian Fashion від UFW 65 українських митців демонстрували свої роботи у форматах показів і презентацій на 10 тижнях моди в Європі та США: London Fashion Week, Berlin Fashion Week, Copenhagen Fashion Week, MBFWMadrid, Vegan Fashion Week (Los Angeles), Budapest Central European Fashion Week, Malta Fashion Week, Vienna Fashion Week, Brussels Fashion Week, Transilvania Fashion Festival.

повна інформація
Інформація та медіа
Ольга Руденко

The Kyiv Independent

Головна редакторка і співзасновниця The Kyiv Independent. Регулярна учасниця виступів на українських і міжнародних заходах на тему журналістики, свободи слова і війни в Україні. У грудні 2022 року The Kyiv Independent у партнерстві з Saint Javelin зібрав для «Госпітальєрів» 22 тис. доларів США на 815 турнікетів CAT, переданих українським парамедикам. У 2023 році The Kyiv Independent запустив відділ розслідувань воєнних злочинів War Crimes Investigative Unit і вже створив три документальних фільми про російські воєнні злочини в Україні. У грудні 2023 року виданням було ініційовано J-school — навчальну програму для англомовних українських журналістів, які прагнуть робити репортажі для міжнародної аудиторії. У 2022 році Ольга увійшла до рейтингу журналу Time в категорії Next Generation Leaders. Отримала також нагороду Women of Europe в категорії Woman in Action (2022) та німецьку журналістську премію Hanns-Joachim-Friedrichs-Preis. Увійшла до списку «УП 100».

повна інформація
Влада Ліберова

Iнформаційний ресурс @libkos

Війна змінила пріоритети для Влади та її чоловіка Костянтина Ліберова, з яким від початку війни вони працюють військовими фотографами-документалістами. Головна мета — показати людству жорстоку реальність, в якій нині живуть українці, задокументувати справжні події війни. Однак пекучі кадри даються високою ціною: Влада і Костянтин знімають свої репортажі з ризиком для життя, прямо в зоні бойових дій. Також вони регулярно збирають мільйони гривень на підтримку окремих бригад і побратимів. Їхні фото публікують міжнародні ЗМІ та офіційні державні посадовці у своїх акаунтах. На запитання, про яке фото Ліберови мріють найбільше, відповідають просто: «Зробити найсонячніші та найщасливіші світлини з Дня Перемоги!»

повна інформація
Севгіль Мусаєва

«Українська правда»

Головна редакторка порталу «Українська правда». Увійшла до рейтингу Топ-100 найвпливовіших людей 2022 року в категорії «Новатори» журналу Time. Володарка відзнаки International Press Freedom Awards міжнародного комітету захисту журналістів CPJ. Від початку повномасштабного вторгнення веде активну просвітницьку роботу як амбасадор України на міжнародних форумах — докладно висвітлює реалії війни росії проти України. У травні 2023 року спільно з колегами по журналістській спільноті та партнерами організувала міжнародну конференцію Bucha Journalism Conference за участю понад 400 іноземних та українських журналістів — заради глибшого розуміння наявної ситуації та викликів, які постають перед місцевими та міжнародними медіабюро при роботі в Україні, відповідальності, що пов’язана з етичними аспектами висвітлення війни, а також з метою документування воєнних злочинів. Окрім того, видання УП регулярно збирає кошти на підтримку військових і на гуманітарні ініціативи — зокрема минулого року спільно з фондом savED спрямовано 4 млн грн на укриття для ліцею в Миколаєві.

повна інформація
Гуманітарні ініціативи та громадські організації
Фундація Катерини Осадчої

Катерина Осадча

Головна місія Фундації — зрушувати з місця актуальні соціальні теми, що випадають з уваги держави. Фундація об’єднує одразу два напрямки роботи: допомогу в пошуку зниклих, який розпочав свою роботу 3 березня 2022 року, та опіку над дітьми, які залишились без батьків. За минулий рік волонтери @poshuk.znyklyh знайшли 2331 людину. Всього ж за час повномасштабного вторгнення було знайдено 3299 цивільних людей. Другий напрям — соціальна та психологічна допомога дітям, які залишилися без батьків, і родинам, які взяли їх під опіку. Зокрема, разом із фондом «Твоя опора» Фундація Катерини Осадчої реалізовує проєкт «Дім для дітей» — придбання житла для дитячих будинків сімейного типу. Спільними зусиллями вдалося зібрати 12,8 млн грн, завдяки чому чотири родини дитячих будинків сімейного типу вже отримали житло.

повна інформація
«Незламна мама»

Маша Єфросиніна та Оксана Нечипоренко

Громадська організація «Фонд Маша», створена в 2020 році Марією Єфросиніною та Оксаною Нечипоренко для протидії насильству, добре відома в Україні. З початку повномасштабного вторгнення фонд допомагає жінкам та дітям, які постраждали від війни. Його місія – відродження українок задля відродження України. Мета – подолати психологічні наслідки російської агресії. Саме тому одним із пріоритетних напрямків фонду сьогодні є програма «Незламна мама» для відновлення ментального здоров’я жінок і дітей. За два роки роботи було проведено 60 змін, протягом яких допомогу отримали близько трьох тисяч осіб. Серед них жінки, які втратили житло, перебували в окупації, звільнені з полону, потерпілі внаслідок воєнних злочинів, втратили рідних. Дослідження психологічного стану жінок, які пройшли програму «Незламна мама», засвідчило, що за три тижні роботи з психологами в таборі проєкту вдвічі зменшується рівень симптомів депресії, тривоги, посттравматичного стресу, зростає рівень життєстійкості.

повна інформація
GEN.UKRAINIAN

Оксана Лебедєва

Українська громадська організація, що займається дитячою психологічною реабілітацією в часи війни. Створена у серпні 2022 року та діє під патронатом Фундації Олени Зеленської. Відтоді надзвичайно дієвим виявився проєкт освітньо-реабілітаційного табору Gen.Camp, в якому допомогу отримали понад 300 дітей різного віку, зокрема тих, які пережили трагічні події, — втратили батьків, перебували в окупації, зазнали насильства або стали свідками вбивств. Основними напрямками, що їх реалізує Gen.Ukrainian, є авторські програми роботи з дитячою психотравмою, реабілітація дітей, які мають травматичний досвід внаслідок війни, освітня робота з вчителями, батьками та опікунами дітей.

повна інформація
СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ
Еліна СВІТОЛІНА

Українська тенісистка, третя ракетка світу в рейтингу WTA у 2017, 2018 і 2019 роках в одиночному розряді, бронзова призерка літніх Олімпійських ігор 2020 в Токіо (2021), чемпіонка підсумкового турніру WTA Finals 2018 року. Виграла 17 турнірів WTA в одиночному розряді та два — в парному. Тричі діставалася півфіналів на турнірах Великого шлему (двічі у 2019, 2023) і ще сім разів — чвертьфіналів (2015, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2023). Найуспішніша тенісистка в історії українського тенісу. Наразі активно функціонує Фонд Еліни Світоліної. Серед проєктів Фонду: запровадження щорічної серії турнірів для українських тенісистів віком до 14 років, програма «Психологічне здоров’я спортсмена» (для допомоги відновлення психологічної рівноваги) та щорічний захід для юних спортсменів до 12 років — ES Tennis Camp. Із початком повномасштабної війни Еліна є амбасадоркою платформи Президента Зеленського United24. У цій ролі Еліна є не тільки голосом України у світ, але й активно працює у напрямку спортивної дипломатії, привертаючи увагу до війни в Україні, збирає кошти на критичні потреби під час війни.

повна інформація
Ольга ХАРЛАН

Українська фехтувальниця на шаблях, олімпійська чемпіонка 2008 року, шестиразова чемпіонка світу та восьмиразова чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка Європейських ігор, срібна і бронзова призерка Олімпіади 2016 року, бронзова призерка Олімпіади 2012 року, багаторазова чемпіонка України.

повна інформація
МАРИНА БЕХ-РОМАНЧУК

Триразова срібна призерка чемпіонатів світу, дворазова чемпіонка Європи, чемпіонка Європейських ігор та Всесвітньої універсіади, фіналістка Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та Токіо.

повна інформація

З питань партнерства просимо звертатись: Ганна Толстих (Founder & CEO Forward Marketing Agency)
+38 050 469 92 98 (месенджери) gannatolstykh@gmail.com

партнери

Правила

Ти можеш віддати по одному голосу з кожного облікового запису у соціальних мережах або з однієї поштової скриньки. Голосувати можна лише за одного номінанта в кожній з 6 категорій. Голосування триває до 1 березня поточного року на сайті elle.ua. Брати участь у голосуванні мають право виключно повнолітні громадяни України та повнолітні особи, якi мають постiйне мiсце проживання на територiї України на законних пiдставах. Детально про правила акції тут.