«ГЛАВНОЕ ― ПРАВИЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬ ДЛЯ СЕБЯ, ЧТО...

«НЕ ГОВОРИТЕ О СВОИХ ПЛАНАХ ЛЮДЯМ, УДИВЛЯЙТЕ ИХ...

ПРЕДСТАВИТЕЛЬ КАРЛА ЛАГЕРФЕЛЬДА СООБЩИЛ, КАК...

8 СУМОК, КОТОРЫЕ ПРЕВРАТЯТ ЛЮБОЙ ОБРАЗ В...

СКОЛЬКО МЕГАН МАРКЛ ПОТРАТИЛА НА BABY SHOWER В...

Незвичні музеї західної Австрії

Музей Swarovski, музей звуків та інші must-visit місця у Тіролі

«Кришталеві світи» Swarovski

У долині тірольського містечка Ваттенс знаходиться фабрика Swarovski, де виготовляють всесвітньовідомі кристали. Локація дуже красива, дещо несподівана та навіть казкова. Саме тут вирішили розмістити музей бренду, створений до сторіччя марки у 1995 році. Казка починається вже з екстер’єру виставки, а точніше, з його входу, котрий розмістився під великим насипом із землі у вигляді Велетня.

У цьому музеї, котрий, до речі, є однією з найбільш відвідуваних атракцій Австрії, лише нещодавно пройшла реконструкція. Тепер тут можна побачити 16 залів – це 16 інсталяцій, створених із використанням знаменитих камінців. Тут є, наприклад, кришталевий купол, в якому можна побачити своє відображення у 595 дзеркалах. Музику, котра тут звучить, написав Браян Іно – той самий автор мелодії запуску операційної системи Windows 95. Варто зазначити, що у цьому місці люблять влаштовувати весільні церемонії.

Неймовірно красивий зал із інсталяцією “Рефлексії”, де на 48-ми багатокутниках зображені найважливіші моменти з історії людства. Тут і Венера Ботічеллі, і малюнки Леонардо да Вінчі – всі збільшені та підсвічені різними кольорами.

Зовні на території музею розташоване озеро із чорною водою та кришталевими хмарами, в котрих на сонці виблискують 800 тисяч кристалів, разом створюючи неймовірне видовище.

Серед незвичних сувенірів від Swarovski – паперові листівки із вкрапленнями кристалів на хмарах фото. У сувенірному магазинчику можна побачити навіть пінцет та пилочку для нігтів із сяючими камінчиками.

Музей звуків – Audioversum

Це місце у гірськолижному курорті Інсбрук відкрили лише у 2013-му році, воно присвячене звукам, досліджує їх та пояснює як дорослим, так і дітям. У залі постійної експозиції є 13 інсталяцій, тут можна побачити гігантські навушники, розміром з розгорнуту парасольку, пластикову хмару та блискавку, дзвін – до всіх цих об’єктів можна доторкнутись та відчути гучність звуків, які вони продукують. Трохи далі є кімната, у якій транслюється відео пейзажів Інсбрука зі змінним звуком: спочатку він такий, який чують люди із здоровим слухом, потім такий, який чують люди з вадами слуху. Ще одна інсталяція – дюжина “воронок”, до яких потрібно прикладати вухо та слухати. В одній можна почути, наприклад, кроки по снігу. Що саме чуєш - написано на стіні неподалік.

На спеціальній виставці “Акустика тварин” завжди купа дітей. Вони, як і дорослі, в захваті від так званої кімнати крику, де можна крикнути та на спеціальній шкалі побачити, наскільки гучний Ваш голос порівняно з голосом тієї чи іншої тварини. А от гра на ідентифікацію звуків звірів тренує не лише слух, але і швидкість реакції.