МВС розширює поліцейську мережу протидії домашньому насильству 

Відтепер «ПОЛІНА» запрацює у Львові, Хмельницькому, Дніпрі та Маріуполі

Протягом п’яти місяців у трьох містах України працював пілотний проект МВС «ПОЛІНА» (поліція протидії домашньому насильству) – у Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси та в Сєвєродонецьку. За цей час до територіальних підрозділів поліції надійшло 83 964 заяв від громадян, які постраждали від домашнього насильства. 

«Не зважаючи на те, що кількість звернень до поліції збільшується, нас така ситуація радує. Адже нехай і повільно, але проблема домашнього насильства все ж виходить з тіні – росте довіра громадян до правоохоронних органів, вони готові звертатися та просити допомоги. І, дякуючи «ПОЛІНІ», ми можемо ефективно реагувати на цей запит», - розповіла заступниця Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва під час презентації результатів роботи пілотних мобільних груп. 

Саме тому МВС масштабує проект ще на три локації – Новокадацький район м. Дніпро, Суворівський район м. Одеси та Лівобережний район м. Маріуполь. Протягом першого кварталу 2018 року «ПОЛІНА» також запрацює в Києві, Львові та Хмельницькому.

Як працюють мобільні групи?

- Поліцейська мережа «ПОЛІНА» формується з жінок і чоловіків-офіцерів поліції з числа працівників слідства, дільничних офіцерів та ювенальної превенції.

- Робота груп відбувається на основі чіткого алгоритму взаємодії з операторами лінії 102, патрульною поліцією та соціальними службами, в основі якого лежить – персоналізований підхід до роботи з постраждалими в кожному окремому випадку.

- Для запобігання домашньому насильству проводиться інформаційна робота та зустрічі з населенням для обговорення проблематики домашнього насильства та шляхів його попередження, або реагування на нього.

- В складі перших пілотних груп поліцейські пройшли додаткову відповідну підготовку та спеціалізоване навчання, яке розробили міжнародні партнери спеціально для «ПОЛІНИ».

- В рамках проекту проводиться окреме навчання з реагування на факти вчинення насильства в сім’ї операторів спецлінії «102» та оперативних чергових територіальних підрозділів поліції.

- До співпраці в рамках проекту долучаються нові стейкхолдери, зокрема, Міністерство охорони здоров’я.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали