img
img
title

Відомі українські спортсмени розповідають, як захиститися від сонця під час тренувань

img

Ультрафіолетове випромінювання може негативно впливати на нашу шкіру. В межах спільного проєкту з брендом La Roche-Posay з’ясовуємо, як захистити себе від його шкідливого впливу.

img
img
text
title
img
img

Вікторія Ткачук, легкоатлетка,
учасниця Олімпійських ігор 2016 року

Як зазвичай проходить Ваш день?

Зазвичай я прокидаюся о сьомій годині ранку. Під час зборів у мене тренування двічі на день. Перше зранку, о дев’ятій або о десятій годині. Воно обов’язково проходить на стадіоні під спекотним сонцем, тому намагаємося виходити раніше, щоб можна було повноцінно позайматися. Друге тренування проходить ввечері у залі. Оскільки легкою атлетикою я займаюся професійно, додатково займатися ще іншим спортом важко. Якщо є час, граю у волейбол або у теніс. Але насправді це буває рідко.

img
img
Назвіть найяскравіші моменти своєї кар’єри.

Момент, коли я потрапила до півфіналу Олімпійських ігор чотири роки тому. Це стало для мене поштовхом та мотивацією працювати більше. Я ще більше повірила у свої сили і у те, що можна працювати над собою та бігти ще краще. Перемоги у національних змаганнях для мене теж незабутні та важливі. Моїм особистим досягненням можна назвати участь у змаганнях міжнародного масштабу, коли я займала призові місця. Кожен день спортсмена насправді як день бабака. Втім, коли є підтримка близьких, переносити складні навантаження набагато легше.

Чи користуєтеся Ви засобами для захисту від сонця?

Кілька років тому я почала помічати, що після постійного перебування на сонці шкіра виглядає не такою пружною, з'являється пігментація. Подруга з команди порадила мені використовувати сонцезахисні засоби, оскільки ультрафіолетове випромінювання дуже шкідливе. Тепер я намагаюся приділяти цьому достатньо уваги. Оскільки мій «офіс» знаходиться на стадіоні, перед тренуваннями обов’язково наношу сонцезахисні засоби для обличчя й тіла. Також після тренування не забуваю про зволоження шкіри.

title
img

Існує 2 типи УФ-променів, які негативно впливають на шкіру: UVA- та UVB-промені

Дія UVA-променів непомітна відразу, тому мало хто приділяє увагу захисту від них. UVA-промені пошкоджують клітини дерми та призводять до передчасного старіння шкіри, що супроводжується появою зморшок, пігментацією, втратою пружності та еластичності. Найбільша небезпека UVA-променів в тому, що вони можуть призвести до раку шкіри.

UVB-промені найбільш активні у весняно-літній період. Здебільшого вони впливають на верхні шари шкіри та відповідають за засмагу. Але їх надмірний вплив може призвести до сонячних опіків.

img
title

Тарас Кришталь, велосипедист, співзасновник велоклубу Еchelon

img
Чому почали займатися велоспортом?

У тридцять три роки зрозумів, що малорухомий спосіб життя спричиняє деградацію тіла, а отже потрібно займатися спортом. Вирішив віддати перевагу саме велоспорту. Купив велосипед, але кататися ще не вмів. Втім, довелося швидко навчитися, оскільки десь за двадцять днів мав вже перше змагання, до якого мені допоміг підготуватись мій тренер Дмитро Петров.

img
img
Назвіть найяскравіші моменти, відколи почали займатися велоспортом.

Після першої гонки я зрозумів, що був зовсім до неї не готовим: з п’ятдесяти учасників до фінішу дійшов десь у серединці. Протягом усього року я тренувався і наступного разу фінішував уже п’ятим, адже зумів зменшити час свого прибуття на одну годину і десять хвилин. Коли досягаєш такого результату, відбувається сплеск гормонів і звичайно радієш. Наступні перемоги вже не були настільки видатними. Втім, мої амбіції щодо власних досягнень переросли у бажання виховати нове покоління райдерів. Разом із тренером Дмитром ми створили клуб, щоб допомогти таким же початківцям, яким був я сам.

Чи користуєтеся засобами для захисту від сонця?

Ми багато подорожуємо і так виходить, що практично цілий рік ми перебуваємо на сонці. Певний час ми проводимо у горах і дуже часто згораємо, оскільки це відкрита місцевість з вітром та прямими сонячними променями. Наприклад, якщо ми проводимо кемп в Іспанії — це приблизно тридцять годин на тиждень під сонцем. Є висока ймовірність, що ми можемо отримати сонячні опіки. Тому потрібно обов’язково користуватися засобами із високим рівнем захисту від UV-променів SPF 50+. Єдине — дуже не люблю, коли крем залишає білі сліди або викликає печіння в очах. Саме тому підібрав для себе варіант, який приємно наносити на шкіру, а особливо на зону навколо очей.

title

Уникайте перебування під прямими сонячними променями під час найвищої сонячної активності (з 10:00 до 16:00). Наносьте сонцезахисний крем на обличчя й тіло у достатній кількості перед виходом на вулицю.

Обмежуйте час перебування дітей до 6 місяців на сонці. Після пів року обов'язково використовуйте сонцезахисні засоби, розроблені спеціально для немовлят. Повторно наносьте сонцезахисний крем після перебування у воді.

Наносьте достатню кількість засобу кожні 2 години після плавання або за умови рясного потовиділення (навіть під одяг, і особливо дітям). Додатково захищайте себе за допомогою одягу, капелюха та сонячних окулярів з ультрафіолетовим фільтром.

Інтенсивний вплив УФ-випромінювання може призвести до пошкодження ДНК-клітин та появи злоякісних новоутворень на шкірі. Тому важливо регулярно обстежувати свої родимки у дерматолога щонайменше раз на рік та самостійно обстежувати своїх близьких та рідних вдома. Якщо Ви виявили підозрілу родимку, обов'язково зверніться до лікаря-дерматолога.

img
title
img
img

Марта Костюк, тенісистка, переможниця юніорських турнірів серії Grand Slam

Чому стали займатися саме тенісом і як зазвичай проходить Ваш день?

Моя мама — колишня професійна тенісистка, і зараз вона все ще тренується. Коли я трішки підросла, захотілося теж займатися, тому що подобався цей вид спорту і хотілося бути поруч з мамою. Виходити почало одразу. Паралельно з чотирьох до одинадцяти років займалася акробатикою, але пішла, коли стала майстром спорту. Акробатика мені настільки допомогла, що додатковими фізичними навантаженнями я себе не переобтяжувала до тринадцяти років.

Щодо мого розкладу, під час карантину день розпочинається о сьомій годині ранку. О восьмій-дев’ятій вже йду на перше тренування — протягом дня їх може бути до чотирьох.

img
img
Назвіть найяскравіші моменти у своїй кар’єрі.

Їх було дуже багато. Але, мабуть, виокремлю третє коло чемпіонату Australian Open 2018 року та перемогу серед юніорів там же 2017 року.

Чи користуєтеся засобами для захисту від сонця?

На корті я завжди знаходжуся під впливом прямих сонячних променів, тому використання сонцезахисних засобів для мене надзвичайно важливе. До цього я дійшла не одразу, оскільки не мала достатньої інформації щодо шкідливого впливу сонячного випромінювання і не знала, наскільки важливо захищати шкіру. Мама не користувалася спеціальними засобами, і у мене відповідно не було такої звички. Але з часом я дізналась про вплив сонця, та й мені не дуже подобалася постійна засмага під «майку». Тепер я не виходжу на вулицю, якщо попередньо не намащуся сонцезахисним кремом.

title
img

Усі засоби бренду La Roche-Posay забезпечують найвищий ступінь захисту від широкого спектра УФ-променів. Великий вибір текстур дає змогу обрати саме той засіб, що ідеально підійде для вашого типу шкіри.

Слід пам'ятати про важливість захисту як від UVB-променів, що спричиняють сонячні опіки, так і від UVA-променів, що прискорюють процес старіння та можуть призвести до раку шкіри.

Правильно підібрана текстура засобу для конкретних ділянок та потреб шкіри не лише забезпечить високий рівень захисту, але й комфорт перебування під сонцем.