В Україні була вперше вручена незалежна премія Women in Arts 2019

В рамках святкування першої річниці руху HeForShe

13 березня в рамках святкування першої річниці руху HeForShe в Україні була вручена незалежна премія Women in Arts. Це нагорода, заснована у 2019 році ООН Жінки в Україні та Українським Інститутом. У 2019-му році нагородження премією Women in Arts відбулося вперше. Наша мета — звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у мистецтві, і публічно подякувати їм за внесок в цю сферу.  

Організатори Премії та кураторка HeForShe Arts Week 2019 в Україні Катерина Тейлор запросили незалежних експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній з п'яти номінацій для відбору номінанток і лауреаток премії. Організація премії ґрунтується на затвердженому регламенті, що чітко окреслює етапи та критерії відбору. Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. До оцінки запрошуються експертна рада та журі, які не є ангажованими в роботі над HeForShe Arts Week 2019 або премією Women in Arts, є професіоналами та професіоналками у своїй категорії оцінки, є представниками приватного сектору і державних інституцій. Також до складу експертного журі увійшли чоловіки та жінки рівною мірою. 

Імена переможниць у 5 номінаціях:

  • жінки в візуальному мистецтві — Влада Ралко; 
  • жінки в музиці — Ніна Гаренецька;
  • жінки в театрі і кіно — Ірма Вітовська-Ванца;
  • жінки в літературі — Катерина Калитко; 
  • жінки в культурному менеджменті — Олеся Островська-Люта.  

Статуетку-нагороду для премії Women in Arts 2019 створила сучасна українська скульпторка Марія Куліковська. Форма статуетки — це кисті жіночих рук, які переплітаються. За словами художниці, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці. Премія Women in Arts покликана закласти фундамент для традиції, яка може стати важливою складовою розвитку української культури та надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення.

HeForShe — глобальний рух солідарності в підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. З моменту запуску 2014 року, до кампанії приєдналися глави держав, провідні вчені, керівники глобальних корпорацій, спортсмени, митці та лідери думок, що поділяють філософію ґендерної рівності.

Український інститут — це державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління Міністерства закордонних справ. 

Підтримку руху HeForShe в Україні надано Урядом Швеції.

                                                                                 
 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали