Скандал: завдяки хитрощам фотошопу, чоловік 3 роки видавав себе за воєнного фотографа

І обдурив Al Jazeera, Deutsche Welle та Wall Street Journal 

Впродовж останніх трьох років на Instagram-сторінці Едуардо Мартінса з’являлися знімки з гарячих точок, таких як Сектор Гази, Сирія та Ірак. Чоловік стверджував, що працює воєнним фотографом ООН. На нього було підписано понад 120 тисяч користувачів соцмережі. Втім виявилося, що усе це обман.

Усі знімки насправді належать іншим фотокореспондентам, які справді працювали у місцях воєнних конфліктів. Щоб світлини не впізнали, чоловік робив їхнє дзеркальне відображення і ретушував. Йому вдалося обдурити такі міжнародні медіакомпанії, як Al Jazeera, Deutsche Welle, Wall Street Journal та BBC Brazil, яким давав інтерв’ю про свої «подвиги». 

Вперше Мартінса публічно викрив 31 серпня фотограф Фернандо Коста Нетто, який віртуально товаришував з ним і надіслав йому розслідування BBC Brazil про фейкового воєнного кореспондента. Згодом Фернандо зателефонували великі медіа, які підозрювали, що Мартінс – фейковий фотограф. Коли Коста Нетто попередив віртуального друга у WhatsApp, що медіа сумніваються у ньому, Мартінс одразу видалив свій акаунт в Instagram і веб-сторінку в інтернеті. Лише відписав другові:

«Я в Австралії. Вирішив провести рік у фургоні. Я видалю все в онлайні, включаючи інтернет. Хочу побути у спокої. Ми побачимось, коли я повернусь».

Хто стоїть за фейковим акаунтом, досі не відомо. До суботи минулого тижня його фото досі з'являлись у фотобанку Getty. Кожна світлина коштувала 575 доларів США. Тепер усі фотоматеріали цього автора з бази видалені.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Модні новинки від українських брендів


Читайте також
Популярні матеріали