SAVE THE DATE: ELLE ACTIVE FORUM ВПЕРВЫЕ ПРОЙДЕТ...

ТРИ МОДНЫХ ОБРАЗА НАДИ ДОРОФЕЕВОЙ С...

50 ОТТЕНКОВ БЕЖЕВОГО, МНОГОСЛОЙНОСТЬ И...

ДОЖДАЛИСЬ: КЭТИ ПЕРРИ ВЫХОДИТ ЗАМУЖ ЗА ОРЛАНДО...

КАК ТИНА КАРОЛЬ ВЫГЛЯДИТ БЕЗ МАКИЯЖА? 

Нобелівську премію з літератури присудили співаку Бобу Ділану

Музикант отримав премію «за створення нової поетики у визначній американській пісенній традиції»

Нобелівський комітет у Стокгольмі нарешті оголосив лауреата з літератури. Серед письменників, які претендували на нагороду - Харукі Муракамі з Японії, Нґуґі ва Тхіонґо з Кенії, сирійський поет Адоніс, а також американські автори Дон Делілло, Джойс Керол Оутс і Філіп Рот. Утім, дісталася премія музикантові Бобу Ділану

Співак розпочав свою кар’єру у 1959 році, і видав 37 альбомів. За весь час було продано більше 100 мільйонів платівок. Перший студійний альбом музиканта називався Bob Dylan і вийшов у 1962-му році. За два роки з’явилися наступні: The Freewheelin' Bob Dylan і The Times They Are a-Changin'. Американська журналістка Дженет Маслін так писала про музику того періоду: 

Це були пісні, що зробили Боба Ділана голосом свого покоління — кимсь, хто розумів, що думають молоді американці про ядерне роззброєння та рух за громадянські права афроамериканців у США: це поєднання морального авторитету та нонконформізму стало в той час його головною особливістю.

Впродовж своєї кар’єри Боб Ділан отримав 12 нагород «Греммі». У 2000 році музикант здобув «Оскар» за  «Найкращу оригінальну пісню». Нею став трек «Things Have Changed» для фільму «Вундеркінди». Ця ж пісня принесла йому й нагороду «Золотий глобус» у 2001-му.