7 порад, як вирішити проблеми з харчуванням дитини під час війни

Корисні лайфхаки від нутриціологині

Про те, з якими проблемами стикнулися українські батьки у воєнний час, та про способи їх вирішення розповіла дипломована нутриціологиня та засновниця школи правильного та усвідомленого харчування the Body school Софія Рожко.

Дитина сприймає світ не тільки самостійно, але й через призму емоцій батьків. Малюку може бути лячно, але, якщо ви спокійні, він також заспокоїться.

Останнім часом усім дорослим важко зберігати рівновагу, бо ми дійсно налякані. Отже, дитина починає втрачати відчуття стабільності.

Її психологічний стан впливає в тому числі й на харчування: відмова від їжі, істерики за столом, зниження апетиту, вимагання лише певної їжі типу солодощів та печива. З цими проблемами стикаються багато хто з батьків маленьких дітей.⠀

Instagram: @sofi_rozhko

Які кроки можуть допомогти?

1. Створення рутини. На психіку дитини дуже добре впливає прогнозована послідовність дій, якщо вона знає, що поснідає через годину після пробудження, а перед денним сном буде обід. Складіть собі простенький графік і дотримуйтеся його. Ефект буде поступовий, але вже за тиждень ви почнете помічати позитивні зміни.

2. Організація місця для їжі: купіть дитині тарілку, ложку, виделку, чашку. Нехай вона знає, що це її особисті речі.

3. Сходіть разом до магазину, запитайте малюка, щоб він хотів поїсти. Оминайте відділи із солодощами та печивом. Це буде легко зробити, якщо ви прийшли в новий, незнайомий супермаркет.

4. За можливості долучайте дитину до процесу приготування їжі.

5. Експериментуйте не тільки з продуктами, але й зі способом подачі. Один і той самий продукт можна готувати по-різному: наприклад, батат можна зварити та зробити пюре, або запекти часточками, приготувати оладки або кульки з батату та сиру. Якщо дитина не їсть продукт в одному вигляді або страві, незвична подача може припасти до смаку.

6. Спробуйте правило «Страва на прийом їжі». Можна їсти лише те, що зараз на тарілці. Дитина відмовляється? Спокійно виймаєте зі стільця і відпускаєте гратися, не дістаєте козирі з рукавів, не намагаєтесь нагодувати хоча б печивом. У наступний прийом їжі даєте іншу страву і пропонуєте скуштувати. Ця методика чудово працює — аби ви самі не нервували й не дратувалися.

7. І головне, потрібно пам’ятати: для всіх змін потрібні час та витримка, не форсуйте події. Життя дитини також перевернулось, змінилась звична реальність. Дайте їй простір для змін і запропонуйте свою поміч з адаптацією.

 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали