Незвичні музеї західної Австрії

Музей Swarovski, музей звуків та інші must-visit місця у Тіролі

«Кришталеві світи» Swarovski

У долині тірольського містечка Ваттенс знаходиться фабрика Swarovski, де виготовляють всесвітньовідомі кристали. Локація дуже красива, дещо несподівана та навіть казкова. Саме тут вирішили розмістити музей бренду, створений до сторіччя марки у 1995 році. Казка починається вже з екстер’єру виставки, а точніше, з його входу, котрий розмістився під великим насипом із землі у вигляді Велетня.

У цьому музеї, котрий, до речі, є однією з найбільш відвідуваних атракцій Австрії, лише нещодавно пройшла реконструкція. Тепер тут можна побачити 16 залів – це 16 інсталяцій, створених із використанням знаменитих камінців. Тут є, наприклад, кришталевий купол, в якому можна побачити своє відображення у 595 дзеркалах. Музику, котра тут звучить, написав Браян Іно – той самий автор мелодії запуску операційної системи Windows 95. Варто зазначити, що у цьому місці люблять влаштовувати весільні церемонії.

Неймовірно красивий зал із інсталяцією “Рефлексії”, де на 48-ми багатокутниках зображені найважливіші моменти з історії людства. Тут і Венера Ботічеллі, і малюнки Леонардо да Вінчі – всі збільшені та підсвічені різними кольорами.

Зовні на території музею розташоване озеро із чорною водою та кришталевими хмарами, в котрих на сонці виблискують 800 тисяч кристалів, разом створюючи неймовірне видовище.

Серед незвичних сувенірів від Swarovski – паперові листівки із вкрапленнями кристалів на хмарах фото. У сувенірному магазинчику можна побачити навіть пінцет та пилочку для нігтів із сяючими камінчиками.

Музей звуків – Audioversum

Це місце у гірськолижному курорті Інсбрук відкрили лише у 2013-му році, воно присвячене звукам, досліджує їх та пояснює як дорослим, так і дітям. У залі постійної експозиції є 13 інсталяцій, тут можна побачити гігантські навушники, розміром з розгорнуту парасольку, пластикову хмару та блискавку, дзвін – до всіх цих об’єктів можна доторкнутись та відчути гучність звуків, які вони продукують. Трохи далі є кімната, у якій транслюється відео пейзажів Інсбрука зі змінним звуком: спочатку він такий, який чують люди із здоровим слухом, потім такий, який чують люди з вадами слуху. Ще одна інсталяція – дюжина “воронок”, до яких потрібно прикладати вухо та слухати. В одній можна почути, наприклад, кроки по снігу. Що саме чуєш - написано на стіні неподалік.

На спеціальній виставці “Акустика тварин” завжди купа дітей. Вони, як і дорослі, в захваті від так званої кімнати крику, де можна крикнути та на спеціальній шкалі побачити, наскільки гучний Ваш голос порівняно з голосом тієї чи іншої тварини. А от гра на ідентифікацію звуків звірів тренує не лише слух, але і швидкість реакції.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали