«Україна без сміття» тимчасово закрила всі сортувальні станції: що сталося

Важливі зміни у правилах роботи організації

Громадська організація «Україна без сміття», спрямована на сортування та повну переробку відходів, тимчасово закриває усі свої сортувальні станції. Така ситуація склалася вперше. Причина — брак вільних місць для вторсировини. Щодня про екологічну ініціативу дізнається все більше людей, кількість відходів, які привозять на станції, швидко зростає, зрештою волонтери не можуть впоратися з таким обсягом роботи. Ситуація особливо загострилася в період травневих свят.сортування  сміття

«Станції буквально «засипало» вторсировиною, яку принесли кияни перед і під час свят, її знову стало значно більше, і ми не встигаємо її не те що пресувати, а просто розвантажувати і складати. Ми змушені заявити, що не можемо впоратись із тими об’ємами, які у нас є зараз, не змінюючи підхід», — йдеться в заяві організації на сторінці в Facebook.

У розпорядженні волонтерів усього один автомобіль, який постійно завантажений роботою. У зв’язку з цим вони оголосили про деякі нововведення.

«Ми припиняємо приймати шуршики на переробку, для них просто немає місця. Ще одна причина — це наявність помилок при сортуванні шуршиків. До 30% вмісту контейнерів — це інші пластики, комбіновані і непридатні до переробки», — зазначають в організації.   

Відтепер шуршики можна здати на спалювання. Вартість пакета на спалювання тепер становить 100 грн за великий(120 літрів) і 50 грн за маленький пакет (до 120 літрів).

Вірогідно, час від часу станцію зачинятимуть, щоб досортувати і розвантажити її. Вартість послуги «досортую» — 200 грн за пакет (120 л) або 100 грн за будь-який менший пакет.

Також організація закликає громадян приїжджати не пізніше, ніж за 30 хвилин до закриття станцій — це 19:30 у будні та 15:30 у вихідні. Ці півгодини хвилин потрібні для того, аби встигнути досортувати сміття, тобто розкласти його в правильні контейнери.

«Якщо громадяни приїжджають за 5 хвилин до закриття, цю роботу понаднормово виконують консультанти. В результаті вони стомлюються, вигорають, а інших волонтерів шукати стає щоразу складніше», — йдеться в повідомленні проекту.

Згодом на сторінці організації з’явилася інформація, що з очільницею проекту Євгенією Аратовською сконтактували представники столичної влади. Тож є надія, що найближчими днями проект отримає необхідну допомогу і сортувальні станції запрацюють в повноцінному режимі.


Реклама

Популярні матеріали

Як Амстердам відчуває травму війни у фільмі «Окуповане місто»:...


Банановий хліб за класичним американським рецептом


Сади часу та пробудження моди: все, що відомо про Met Gala 2024...


Читайте також
Популярні матеріали