Квітчаста хустина: огляд колекції Bevza FW2017-18

Соломія Шваб про те, як на лаконічних сукнях Світлани Бевзи розцвіли червоні маки і троянди з тернових хустин

Світлана Бевза без перебільшення є королевою українського мінімалізму та «маленької білої сукні». Білосніжні речі настільки часто з’являлись у колекціях дизайнерки, що зрештою стали асоціюватись з її ім’ям. Саме тому остання колекція, показана в рамках UFW, виглядає особливою та наче натякає на зміни у бренді або в житті самої Світлани. Можна пов’язати це з тим, що чоловік дизайнерки, Володимир Омелян заступив на державну службу та був назначений Міністром інфраструктури України. Хтось може звинуватити Бевзу в публічному патріотизмі чи, навіть в популізмі заради збору цільової аудиторії. Все це більше, ніж характерне для спекуляцій довкола тематики українізації, але у випадку із Bevza я справді вірю у щирість спільного проекту із музеєм Івана Гончара. І, схоже, повірили всі присутні на презентації. Що це за така унікальна колаборація і в чому вона полягає?

Це проект, що інтерпретує історію українського костюму, активно досліджує процес його трансформацій і особливостей у різних регіонах. Світлана Бевза стала тією дизайнеркою, яка зуміла поєднати сучасні процеси і традиційну тернову хустку в унікальний мікс. Важко сказати, що це колекція, оскільки представлені всього чотири образи, але настрій вони передають сповна.

Тут фігурують принти, які відображають символізм заданої тематики. Вони втілені в сукнях і костюмах із поясами різних форм і кроїв. Окрім самої презентації цих луків в музеї Івана Гончара показали відео, де фігурують моделі із агентства Cat-b (в його межах зібрані максимально андеграундні особи, які тяжіють до естетики Рубчинського). Їхня сучасність в мінімалістичній зйомці, покликаній висвітлити сутність тернової хустки і культури головних уборів у національному костюмі, виводить цей проект «у ногу з часом».

Таким чином, те, що ми звикли сприймати під егідою шароварщини і поверхневого сприйняття нашої історії заграло новими нотами. Це та ситуація, коли всі мали б зрозуміти – важливий не просто зміст, а форма, в якій цей зміст поданий. Якщо ця форма відповідає стандартам «лайків у фейсбуці», то вона може стати причиною для гордості всіх скептиків і тих, хто давно зневірився у майбутньому всього українського.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали