Нацрада з телерадіомовлення заборонила показ «Дождя» в Україні

Провайдерам дали місяць на заміну «Дождя» на інший телеканал

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення одноголосно вилучила телеканал «Дождь» з переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та законодавству України, і дала провайдерам місяць, щоб замінити цей російський телеканал на інший. 

 

 

Так, Нацрада зафіксувала розміщення комерційної реклами, що є порушенням вимог Закону «Про рекламу». До того ж, за словами голови Нацради Юрія Артеменка, було зафіксовано порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення». 
«Зокрема, телеканал транслював сюжети з інформацією, яка свідчить про незнання державних кордонів і посягає на територіальну цілісність України», - сказав Артеменко. 

Як заявив член Нацради Сергій Костинський, цей телеканал гарантував дотримання українського законодавства, однак на практиці цього не сталося. 

«Йдеться про те, що упродовж усього 2016 року ми неодноразово фіксували порушення державного законодавства України з боку «Дождя». Вони транслювали російську рекламу. Ми зробили крок назустріч телеканалу і звернулися до них з проханням усунути порушення. Нам обіцяли припинити це, і через два місяці з'явилася українська версія «Дождя» без реклами. Але вона так і не надійшла в Нацраду», - сказав Костинський. 

Також Костинський додав, що журналісти телеканалу регулярно порушували українське законодавство в питанні Криму. 
«Ключова проблема, яку ми зафіксували, - це питання Криму. Ми знаємо, що відповідь на питання «Чий Крим?» ставить крапки над «і», як сприймати ту чи іншу людину. Журналісти «Дождя» їздять до Криму з порушенням українського законодавства. Вони називають кордон Херсонської області та АР Крим українсько-російським кордоном. Також вони показують карту РФ, на якій Крим показано як територію Росії. Це регулярні випадки», - заявив він. 

Таким чином, Нацрада одноголосно проголосувала за виключення «Дождя» з переліку іноземних програм, які відповідають списку Європейської конвенції, і дала провайдерам місяць для набрання рішенням чинності, щоб вони замінили цей канал на інший. 

Предыдущая статья
10 стильних чоловіків в Instagram
Следующая статья
Мінінфраструктури у 2017 році має намір запустити поїзд Мукачево – Будапешт
Реклама
Последние новости