8 знаменитостей, які колись були біженцями

Після скандального указу Дональда Трампа про заборону в’їзду до США емігрантам з семи країн, демократичне суспільство обурилось. Ми вирішили згадати зірок, котрі в свій час також втікали від війни та диктатури

Якщо ви хоч деколи читаєте газети або заходите в соцмережі, то ви точно чули те, що Дональд Трамп заборонив громадянам семи мусульманських країн в’їзд до Штатів. Такий указ новий президент обґрунтував тим, що не хоче впустити в країну «поганих людей», проте чимало американців такому поясненню не повірили. Один з них – Ештон Катчер, котрий поділився у своєму твіттері гнівними повідомленнями: «Моя дружина прибула до США, як біженка в час холодної війни. Моя кров зараз кипить від злості!».

Якщо ви не зрозуміли, то мова йде про Мілу Куніс, уродженку Чернівців. У 1991 році родина євреїв з України була вимушена емігрувати до Лос-Анджелеса через релігійні утиски та «неможливість зростати єврейкою».

Співачка Ріта Ора стала біженкою, будучи ще зовсім малям – коли їй виповнився 1 рік, батьки емігрували до Великобританії з Косово. Під час військового конфлікту покинути регіон було майже неможливо, за словами Ріти, її батьки змогли «вилетіти останнім літаком».

Рейчел Вайс народилась в Лондоні, проте її батьки були змушені свого часу втекти туди через переслідування нацистами. Батьки акторки є євреями з Австрії та Угорщини, і після Другої світової війни вони стали вимушеними переселенцями через антисемітські настрої в їхніх країнах.

M.I.A, котра не так давно випустила кліп на підтримку сирійських біженців, сама свого часу пережила таку ж долю. Співачка в дитинстві жила на Шрі-Ланці, але через громадянську війну вона разом з сім’єю спочатку емігрувала до Індії, а згодом до Лондона.

Володарка незвичайного вокалу, піаністка Регіна Спектор отримала статус біженки у віці дев’яти років. Донька скрипаля разом з родиною емігрувала з Радянського союзу до Нью-Йорку, не знаючи ані слова англійською. Сьогодні Регіна жорстко виступає проти указу Трампа.

Після того, як в Сомалі відбувся державний переворот, родині майбутньої супермоделі Іман стало небезпечно там залишатись. Спочатку дружина Девіда Боуї переїхала до Єгипту, далі до Кенії і згодом в США. Іман неодноразово порівнювала себе з сьогоднішніми біженцями, заявляючи, що «вона теж могла б зараз жити в спеціальних таборах».

Британський співак Майкл Холбрук Пенніман, більш відомий нам як Міка – теж біженець. Музикант народився у Бейруті та ще немовлям став вимушеним переселенцем через ліванську війну. «Відчуття того, що ти зараз не на своєму місці, що десь є ще одна твоя Батьківщина – воно ніколи не покидало мене», – розповів Міка в інтерв’ю BBC.

Американська дипломатка, радниця президента Білла Клінтона та постійник представник США у ООН Мадлен Олбрайт теж колись була біженкою. Народившись у Празі, Мадлен спочатку втікала від нацистського режиму, а згодом ще раз – від комуністів. Після новини про еміграційний указ Дональда Трампа, Олбрайт заявила про готовність стати мусульманкою.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Проєкт «Ми однієї крові» запустив лінійку адаптивного одягу для...


Читайте також
Популярні матеріали